Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Holandia czeka na polskich imigrantów

Holandia czeka na polskich imigrantów

Nastroje na holenderskim rynku pracy są dla nas bardzo optymistyczne. Obserwując pojawiające się oferty zatrudnienia można odnieść wrażenie, że dużo z nich skierowana jest bezpośrednio do Polaków. Czy oznacza to, że wzrosła liczba miejsc pracy w Niderlandach?

Wydawać by się mogło, że kryzys gospodarczy skutecznie wyhamuje rozwój wielu przedsiębiorstw w całej Europie – tymczasem holenderskie firmy zaczęły przyjmować do pracy nowych pracowników. Wielu z nich to Polacy. Jak przyznaje prezes firmy transportowej – „kryzys gospodarczy minął, a my nie narzekamy na brak zajęć. Jedyne czego nam brakuje to rąk do pracy. Cały czas szukamy pracowników i liczymy, że uda nam się wykonać na czas wszystkie zlecenia. Tak dobrej sytuacji w firmie nie było od kilkunastu lat. Zleceń jest bardzo dużo, a klientów coraz więcej”.

Polacy, którzy wybierają się obecnie do Holandii mogą się mile zaskoczyć. Tamtejszy rynek zatrudnienia rozkwita, co powoduje, że możemy niemal przebierać w ofertach. Od lekkich prac umysłowych, po ciężkie prace fizyczne. Wystarczą tylko odpowiednie kwalifikacje, a pracę na pewno uda nam się znaleźć.

O czym warto pamiętać?

Praca w Holandii daje nam wiele możliwości. Legalne zatrudnienie pozwala nie tylko zarobić duże pieniądze, ale także jest szansą na uzyskanie dodatkowych świadczeń i pomocy finansowej. Najczęściej po powrocie do Polski nasi rodacy starają się o uzyskanie zwrotu podatku za pracę w Holandii. Na czym to polega? Podczas pracy za granicą nasz pracodawca musi odprowadzać do urzędu wszystkie składki oraz opłacać podatki. Po przepracowanym okresie czasu jest zobowiązany także do wystawienia dokumentów, które poświadczą nasze zatrudnienie na terenie Holandii i wysokość odprowadzanych składek. Na tej podstawie wracając do Polski mamy możliwość ubiegania się o zwrot podatku. Wystarczy zgłosić się do biura podatkowego, dostarczyć kilka dokumentów i złożyć kilka podpisów, a całą resztą zajmie się biuro podatków zagranicznych.
Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o pracy w Holandii i możliwości późniejszego rozliczenia się z podatku, to zachęcamy do przeczytania informacji na ten temat w dziale: zwrot podatku z Holandii.