Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Holandia atrakcyjna dla Polaków, a Polska dla Holendrów

Holandia atrakcyjna dla Polaków, a Polska dla Holendrów

Z ostatnich danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w polską ziemię inwestują obcokrajowcy. Spośród nich najczęściej naszymi hektarami są zainteresowani Holendrzy, którzy w samym tylko 2014 roku zakupili ponad 500 hektarów ziemi w Polsce.

Z najnowszego sprawozdania MSW wynika, że co drugi grunt nabyty przez cudzoziemców w Królestwie Niderlandów jest kupiony właśnie przez Holendra. W takiej sytuacji można by rzec, że nasze zainteresowanie Holandią jest odwzajemnione, niemniej Polacy wyjeżdżający do krainy tulipanów korzystają najczęściej z usług tamtejszych pracodawców, a nie decydują się na zakup ziemi. Warto przypomnieć, że polscy pracownicy podejmujący legalne zatrudnienie w tym kraju mogą liczyć na zwrot podatku z Holandii. Istnieje wiele opłacalnych, korzystnych przesłanek, aby zwrot podatku z Holandii rozliczać, ponieważ są to dodatkowe pieniądze, jakie za pobyt w tym kraju można uzyskać od holenderskiego państwa.

A z czego mogą skorzystać Holendrzy? Z pewnością zakup nieruchomości w Polsce nie jest łatwy, bowiem obowiązuje ich ustawa o nabywaniu nieruchomości, która jednoznacznie wskazuje, że zakup ten musi być poprzedzony zezwoleniem wydanym przez szefa MSW. Nie jest to takie łatwe do uzyskania i zazwyczaj jest okupione długim oczekiwaniem. Jak dotąd dominującymi obywatelami wnioskującymi o zezwolenia były Niemcy i Ukraina. Obecnie ten trend przerzuca się na Holandię.