Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Görlitz oferuje specjalny pakiet powitalny dla Polaków!

Görlitz oferuje specjalny pakiet powitalny dla Polaków!

Niecałe 170 kilometrów od Wrocławia, za zachodnią granicą znajduje się niemieckie miasteczko, wyjątkowo szeroko otwarte dla naszych rodaków. Władze miasta Görlitz mają plan, jak przyciągnąć Polaków do zamieszkania na zachód od Polski.

Görlitz leży przy polskiej granicy, a w nim setki nowo wyremontowanych mieszkań czeka na wynajęcie. Władze tego niemieckiego miasta zachęcają Polaków do tego, aby skorzystali z ich atrakcyjnych cen wynajmu. W Görlitz można mieszkać już za 200 do 300 euro miesięcznie, czyli o wiele taniej niż we Wrocławiu, położonym 170 km od tego miasta. Ogromna ilość emigrujących ze wschodnich landów mieszkańców sprawiło, że władze miasta Görlitz czynią wysiłki, by przyciągnąć nowych obywateli do miasta.

Specjalny pakiet powitalny dla wszystkich zainteresowanych

Nowe inwestycje w atrakcyjne powierzchnie mieszkaniowe, starówkę, połączenia komunikacyjne to tylko część tego, co zaoferowały władze miasta Görlitz, aby zwiększyć nim zainteresowanie. Każdy nowy mieszkaniec miasta może liczyć na specjalne pakiety pomocy finansowej zarówno od władz Görlitz, jak i zatrudniając się w przedsiębiorstwach komunalnych, a nawet jednej z kilku prywatnych firm, które mają aktywy udział w promocji miasta.

Na jakie korzyści mogą liczyć nowi mieszkańcy?

  • na zwolnienie z czynszu nawet przez pierwsze 3 miesiące pobytu,
  • na dwa noclegi dla dwóch osób w schronisku, w okresie przeprowadzki,
  • po upływie roku, na zwrot na konto miesięcznych średnich wydatków z tytułu energii elektrycznej,
  • na roczne bezpłatne konto w banku,
  • na roczne darmowe ubezpieczenie mieszkania,
  • na darmowy bilet na komunikację miejską w ciągu pierwszych trzech miesięcy pobytu w Görlitz.

W akcji promocyjnej „osiedlania się” w Görlitz włączają się także inne podmioty. Dla przykładu, do końca 2015 roku, w skład pakietu powitalnego dochodzi darmowa prenumerata miejscowej gazety i sześciopak piwa.