Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Emigracja Polaków. Kierunek Islandia

Emigracja Polaków. Kierunek Islandia

Islandia, państwo położone w Północnej Europie, jest jednym z krajów nordyckich. Co do historii, w związku z oddzieleniem wyspy od kontynentu możliwość emigracji ludności na teren tego państwa była przez wiele lat ograniczona. Obecnie sytuacja na całym świecie zmieniła się znacznie. Możliwość swobodnego przemieszczania się i podróżowania między kontynentami nie stanowią większych problemów.

Wyspa pełna marzeń

W ciągu ostatnich paru lat wciąż wzrasta liczebność polskich obywateli, którzy decydują się na wyjazd do Islandii z zamiarem osiedlenia się. Dane statystyczne opublikowane w stolicy kraju, w Reykjaviku pokazują, iż w pierwszych dziesięciu miesiącach roku 2013 przybyło na wyspę prawie 1020 Polaków. Porównując tę liczbę do ubiegłorocznego wyniku, to jest ona większa już o ponad sto osób.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym skutków ogólnoświatowego kryzysu: Ratowanie skutków kryzysu. Propozycja Komisji w sprawie upadłości.

Oficjalnie wiadomo, iż w 2012 roku opuściło wyspę ponad 750 Polaków. Zdecydowali się oni na powrót do kraju ojczystego, bądź też przenieśli się do innego państwa w celu zarobkowym. Odpowiednich danych, dotyczących tego roku jeszcze nie ma. Niemniej jednak przypuszcza się, iż liczebność Polonii na wyspie, przekraczająca 9300 osób będzie wyższa, niż rok wcześniej.

Islandia po kilkuletnim kryzysie wraca do formy. Jest to powód do radości, oraz do wzmożonej emigracji. Oprócz Polaków, na wyspie znajdują miejsce życia także obywatele takich krajów jak: USA, Niemcy, Litwa czy Dania. Mimo niesłychanie odmiennych warunków zarówno pogodowych, jak i krajobrazowych nasi rodacy upatrzyli sobie ten kraj, jako miejsce życia.

Polecamy także artykuł: Ranking niemieckich branży. Najlepiej płatne zawody w Niemczech.