Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Elektroniczna skrzynka podatkowa w Norwegii, czyli o systemie Altinn

Elektroniczna skrzynka podatkowa w Norwegii, czyli o systemie Altinn

Systemy elektroniczne ułatwiają życie nie tylko pracownikom, ale i instytucjom, stąd norweska administracja dokłada wszelkich starań do tego, aby jak najsprawniej zastąpić tradycyjne formy komunikacji z urzędami metodami online. W związku z tym z systemu Altinn korzysta coraz więcej podatników. Dziś wyjaśniamy jak szybko i wygodnie posługiwać się drogą elektroniczną przy załatwianiu różnych spraw urzędowych w Norwegii.

System Altinn  to najczęściej wykorzystywany i najprostszy sposób na załatwienie przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu, wielu spraw urzędowych w Norwegii. Najbardziej popularną porą korzystania w ciągu roku z Altinn jest kwiecień, kiedy to większość podatników chce rozliczyć się za pośrednictwem internetu z urzędem skarbowym. Przez ten system można więc wnioskować o zwrot podatku z Norwegii, a także uzyskiwać odpowiedzi na wątpliwości podatkowe. Aby jednak skorzystać z elektronicznej komunikacji z urzędem, powinniśmy zarejestrować się na stronie Altinn wcześniej, najlepiej przed marcem danego roku podatkowego.

Czy warto mieć konto na Altinn?

Za pośrednictwem portalu Altinn użytkownicy mają kontakt z urzędem. To przez to konto można otrzymać wstępne rozliczenie podatkowe, a także sprawdzić wynik tego rozliczenia – czy konieczna będzie dopłata podatku czy możemy liczyć na zwrot podatku z Norwegii. 

Korzystanie z portalu Altinn znacznie ułatwia kontakt z instytucjami publicznymi. Tym samym oszczędza nasz czas, który zyskujemy nie stojąc w kolejkach na załatwienie spraw urzędowych. Wiadomości z urzędu, a także niezbędne dokumenty znajdują się w wersji elektronicznej, co pozwala uniknąć ich zagubienia czy zniszczenia. Znajdują się one na naszym koncie, przez co mamy do nich stały dostęp.