Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Dzięki Brexitowi będą niższe podatki w Finlandii? To możliwe!

Dzięki Brexitowi będą niższe podatki w Finlandii? To możliwe!

Brytyjczycy opuszczają Unię Europejską, a w Finlandii realnie będzie zarabiać się więcej? To możliwe! W związku ze stosunkowo słabym wzrostem gospodarczym na świecie, ale także z Brexitem, rząd fiński planuje ożywić swoją gospodarkę. Czy warto więc za kierunek zarobkowy obrać Finlandię?

Decyzja o opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej wywołała stosunkowo niski wzrost gospodarczy na świecie. Niepokoje odnośnie przyszłego kursu walut, warunków pracy na Wyspach i zmiany kierunków migracyjnych docierają również do Polaków. Nasi rodacy rozważają zmianę miejsca, w którym mogliby godnie zarabiać, a przede wszystkim czuć się bezpiecznie. W sytuacji, w której większość krajów Unii Europejskiej zaostrza politykę imigracyjną, Finlandia planuje większe otwarcie na arenie międzynarodowej.

Zdaniem premiera Finlandii Juha Sipilä czas, kiedy wiele krajów przeżywa spadek lub niski wzrost gospodarczy, to dobry moment na obniżenie podatku dochodowego i ożywienie fińskiej gospodarki. W propozycji premiera, trudna sytuacja innych krajów może być dobrym momentem do tego, aby bodziec fiskalny skutecznie poprawił funkcjonowanie gospodarki w Finlandii.

Polacy poszukujący zatrudnienia w Finlandii mogą rozpocząć przegląd aktualnych ofert pracy. Na najwyższe zarobki będą mogli liczyć jednak ci, którzy posługują się językiem angielskim, a także fińskim. W kraju św. Mikołaja coraz bardziej dostrzega się potencjał nowych technologii. Dział telefonii komórkowej w dużym stopniu został przejęty przez międzynarodowy Microsoft, skupiający się na innowacyjnych rozwiązaniach, w związku z czym nasi inżynierowie mają okazję zabłysnąć na fińskim rynku.

Warto pamiętać, że będąc zatrudnionym na umowę o pracę w krainie św. Mikołaja, polski pracownik może korzystać z takich samych praw jak sami Finowie. Może również dzięki temu korzystać ze świadczeń, zarówno pracowniczych, jak i socjalnych, a także rozliczać zwrot podatku z Finlandii. Więcej o tym, kiedy przysługiwać będzie zwrot podatku z Finlandii dowiedzieć się można z naszego portalu.