Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Działalność gospodarcza w Niemczech – dlaczego warto prowadzić biznes na Zachodzie?

Działalność gospodarcza w Niemczech – dlaczego warto prowadzić biznes na Zachodzie?

Polskie biura bardzo chętnie angażują się w proces składaniu działalności gospodarczej na terenie Niemiec. Warto zapamiętać, że życie na własny rachunek to większa odpowiedzialność, ale też większe perspektywy. Jeśli więc chcemy się rozwijać i zaistnieć, to własna firma może się dla nas okazać kluczem do zawodowej kariery. Aby móc spełniać się jako przedsiębiorca musimy na początku włożyć w to wiele wysiłku i własnego zaangażowania. Własna działalność w Niemczech to także spora praca, która jednak może przynieść nam bardzo dużo korzyści. Szczególnie, że Niemcy coraz bardziej cenią sobie nasze polskie firmy, naszych inżynierów i nasze produkty.

Co powinniśmy wiedzieć zanim podejmiemy decyzję o zakładaniu własnej firmy za zachodnią granicą?

Rynek niemiecki jest bardzo chłonny i jeżeli mamy odpowiednią wiedzę i umiejętności, to możemy bardzo dużo zyskać. Według Polaków, których własna działalność w Niemczech przynosi całkiem spore zyski, przyznają, że o wiele łatwiej jest wypromować się w RFN niż w Polsce. Co ważne, produkty oznaczone „made in Germany” mają bardzo wielu zwolenników nie tylko w samych Niemczech, ale też w Europie i na świecie.

Zanim jednak zaczniemy promować swoje usługi lub produkty musimy dokładnie zastanowić się jak będzie wyglądała polityka naszej firmy. Na czym tak naprawdę będzie nam zależało i jak chcielibyśmy aby wyglądała nasza firma za rok, dwa, trzy. Bez planów i wizji rozwoju ciężko jest mówić o dużym biznesie przynoszącym znaczne zyski. Dlatego też dobrym posunięciem jest pomoc firm, które specjalizują się w prowadzeniu księgowości niemieckiej, czy też rejestracją firm w RFN. Własna działalność w Niemczech może być naprawdę intratnym zajęciem, dlatego nie możemy odpuścić sobie pewnych spraw podczas jej tworzenia.

Zachęcamy do korzystania z doświadczonych biur podatkowych, które doradzą co zrobić zanim zarejestrujemy firmę i co należy złożyć w jakim urzędzie, aby już na początku nie narazić się na problemy ze strony niemieckiego fiskusa.