Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Dokumenty podstawą rozliczenia podatkowego

Dokumenty podstawą rozliczenia podatkowego

Każda praca za granicą jest dla wielu z nas dużą szansą na rozwój i zdobycie doświadczenia zawodowego. Dzięki możliwości podejmowania zatrudnienia w Anglii, Norwegii, Niemczech czy w innych krajach Europy i świata jesteśmy w stanie dobrze zarobić i jeszcze trochę zaoszczędzić. Ale to jeszcze nie wszystko!

Praca w innym kraju pozwala wielu naszym rodakom uzyskiwać dodatkowe świadczenia, zarówno socjalne, jak i prorodzinne. W zależności od miejsca pobytu możemy ubiegać się o benefity. Jednak, aby tego dokonać musimy posiadać odpowiednie dokumenty. Bez nich nie będzie możliwe uzyskanie jakiejkolwiek pomocy finansowej. Wiele osób wyjeżdżając z Polski nawet nie zdaje sobie sprawy, że mogą skorzystać z wielu przywilejów i uzyskać dodatkowe pieniądze z zagranicy. Najbardziej rozpowszechnionym wśród emigrantów jest zwrot podatku. Jest to forma rozliczenia podatkowego, która pozwoli nam odzyskać podatek, jaki musieliśmy płacić pracując za granicą. Dzieje się tak dlatego, że po powrocie do Polski zobowiązani jesteśmy do zapłacenia ponownego podatku – od wzbogacenia. A więc jak nie trudno się domyślić, wyjeżdżając za granice musielibyśmy liczyć się z tym, że przyjdzie nam płacić podwójny podatek. Właśnie dlatego stosuje się odpowiednie procedury, które pozwalają temu skutecznie zapobiec.

W głównej mierze jest to spowodowane wieloma umowami międzynarodowymi, jakie Polska podpisała z krajami europejskimi. Stąd też w myśl przepisów dotyczących unikania podwójnego opodatkowania mamy możliwość ubiegania się o zwrot podatku za pracę za granicą. Aby to jednak było możliwe musimy skompletować odpowiednie dokumenty. Jeżeli tego nie zrobimy, wówczas żaden urząd nie będzie chciał wypłacić nam naszych pieniędzy.

Przede wszystkim ważne są dokumenty jakie otrzymujemy od pracodawców oraz od zagranicznych urzędów. Na ich podstawie możliwe jest określenie długości trwania zatrudnienia, jego legalności a także wysokości uzyskanych przychodów i odprowadzonego podatku. Pamiętajmy więc, że pracując za granicą bardzo ważne są dokumenty, które poświadczą nasze zatrudnienie. Kompletujmy je – dzięki temu zyskamy dodatkowe pieniądze po powrocie do Polski.