Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Do UK zabierz tylko najpotrzebniejsze rzeczy

Do UK zabierz tylko najpotrzebniejsze rzeczy

Wyjeżdżając do Wielkiej Brytanii musimy pamiętać, że są pewne limity związane z towarami, jakie możemy ze sobą zabrać na własny użytek. W głównej mierze jest to spowodowane zabezpieczeniami prawnymi, które w ten sposób eliminują w dużej mierze nielegalny przemyt różnego rodzaju dóbr, które mogłyby zostać w Wielkiej Brytaniisprzedane po wyższych cenach. Miałoby to zły wpływ na gospodarkę, gdyż zwykle od tych nielegalnie sprzedawanych rzeczy nie jest odprowadzany podatek.

Przepisy celne są jasno określone i nie można ich zmieniać.

I tak, wyjeżdżając na Wyspy musimy pamiętać, że możemy ze sobą zabrać, na własny użytek:

  • papierosy, gdzie limit osobowy wynosi 200 sztuk. Niestety dla palaczy, większej ilości do UK nie wolno wwozić, ale zawsze można kupić papierosy już na miejscu.
  • alkohol, w zależności od rodzaju, można wwieźć do Wielkiej Brytanii w następujących ilościach: 10 litrów alkoholu spirytusowego, 90 litrów wina, 110 litrów piwa, 20 litrów wina o podwyższonej zawartości alkoholu.

Dodatkowo, jeżeli jedziemy do UK z własnym zwierzakiem (psem lub kotem), to musimy pamiętać, że aby mógł on wjechać na terytorium brytyjskie, musi zostać odrobaczony najpóźniej na dwa dni przed przyjazdem. My jako jego właściciele zwierzaka, musimy wyrobić dla niego paszport, gdzie uwzględnione będą szczepienia i choroby, a także musimy wszczepić mu specjalny microchip po przyjeździe do UK. Jest to dość uciążliwa procedura, dlatego jeżeli nie musimy, to nie zabierajmy ze sobą naszego futrzanego przyjaciela.

Przepisy celne panujące w Wielkiej Brytanii z roku na rok stają się coraz bardziej rygorystyczne, ponieważ państwo stara się zapobiegać różnego rodzaju zagrożeniom. Dzięki temu przestępczość i nielegalny handel spadł o kilka procent w przeciągu ostatnich kilku lat.

Jeżeli chodzi o wwożoną do UK gotówkę, to nie ma tutaj żadnych ograniczeń co do jej ilości. Nie mniej jednak, jeżeli mowa jest o bardzo wysokich sumach, to warto mieć potwierdzenie pochodzenia tych pieniędzy – takim dokumentem jest na przykład wyciąg bankowy. Dzięki temu nikt nie będzie miał podejrzeń co do naszych zamiarów, a my nie zostaniemy posądzeni o pranie brudnych pieniędzy.

Pamiętajmy, że tak samo jak wwieźć, tak samo i możemy wywieźć pewne rzeczy z UK. Warto zapoznać się bliżej z przepisami celnymi dotyczącymi przywożenia rzeczy z Wielkiej Brytanii, abyśmy nie zostali na odprawie poproszeni o odłożenie części naszego bagażu. jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony.