Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaOd czasu, gdy Polska weszła do Unii Europejskiej, jesteśmy obywatelami nie tylko naszego kraju, ale też Zjednoczonej Europy. Zmiana ta wywołała dla nas szereg możliwości, zwłaszcza związanych z zatrudnieniem praktycznie w całej UE.
Polacy są pracowici i przedsiębiorczy, więc poprawy swojego losu często poszukują za granicą. Tam wielu z nich jest bardzo docenionych, nie tylko finansowo, ale też po prostu po ludzku, co czasem okazuje się mieć większą wartość niż pieniądze.
Jak wszyscy wchodzący w dorosłość, poszukujemy drogi naszej kariery, szansy na uczciwe wzbogacenie się i spokojne, bezpieczne życie. Od czasu, kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej, Polacy szansy tej poszukują na zagranicznych rynkach pracy. Posiadając zatrudnienie w dowolnym państwie należącym do UE, nasi rodacy są traktowani jako jego rodowici obywatele i są zatrudniani na tych samych zasadach, co wszyscy. Dotyczy to również szeregu możliwości skorzystania z polityki socjalnej państwa, w którym pracujemy.
Nadal najczęściej wybieranym miejscem w UE dla Polaków są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia i Norwegia. Te kierunki emigracji nie zmieniają się od lat, często nasi rodacy zakładają tam rodziny i z jednego kontraktu, przechodzą na drugi, wspinając się po szczeblach do awansu. Coraz popularniejszymi miejscami stają się również Szwecja, Dania czy Luksemburg.
Coraz rzadziej jest tak, że dla polskich emigrantów koniec pracy za granicą oznacza powrót do ojczyzny. Kiedy jedna praca się kończy, to zazwyczaj druga się zaczyna. Polacy zmieniają miejsce zatrudnienia, poszukując bardziej opłacalnego zawodu lub pracy położonej bliżej wynajmowanego mieszkania czy domu. Coraz rzadziej powrót do Polski jest zależny od wysokości zarobków otrzymywanych z tytułu pracy za granicą.
Czytaj więcej w kolejnej części artykułu, czyli: Dlaczego Polacy wyjeżdżają za granicę? cz.2