Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Czy Wielka Brytania jest gotowa na mniejszy napływ imigrantów?

Czy Wielka Brytania jest gotowa na mniejszy napływ imigrantów?

Mimo, że brytyjski rząd wprowadza dodatkowe ograniczenia prawne i podatkowe na imigrantów okazuje się, że bez nich ten kraj może wiele stracić. Zmniejszenie napływu pracowników z zagranicy oznaczać będzie wyższe podatki w Wielkiej Brytanii oraz znacząco niższe wpływy do budżetu państwa. Czy to przekona rząd Wielkiej Brytanii do zaprzestania tworzenia barier dla imigrantów?

Jak podaje raport agencji Office for Budget Responsibility (OBR) zmniejszenie napływu imigrantów do Wielkiej Brytanii wpłynie źle na brytyjską gospodarkę. Jeśli liczba imigrantów z krajów unijnych zostanie ograniczona to może to zdecydowanie wpłynąć na pogorszenie się stabilności ekonomicznej i finansowej państwa. Przede wszystkim, gdy pracownicy z UE opuszczą Wyspy Brytyjskie będzie to skutkować podniesieniem podatków oraz ograniczeniem wydatków publicznych i świadczeń. Podatki w Wielkiej Brytanii wzrosną, a to odbije się na gospodarce.

Mimo badań zdaniem większości Brytyjczyków zmniejszenie liczby obcokrajowców wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo kraju i wysokość uzyskiwanych dochodów. Znajdują się również naukowcy i liderzy lokalnych społeczności, którzy przekonują do opuszczenia struktur Wspólnoty Europejskiej. Mieszkańcy Wysp Brytyjskich są podzieleni, jednak wielu z nich uważa, że polityka Unii Europejskiej zbyt mocno ingeruje w sprawy finansowe ich państwa.

Już 23 czerwca mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli oddać głos za pozostaniem lub opuszczeniem Unii Europejskiej. Czy aspekty związane z nieudaną polityką otwartych granic UE sprawią, że Brytyjczycy zdecydują się wyjść ze Wspólnoty? Kiedy referendum nadejdzie, mieszkańcy Wysp będą mieli szansę ostatecznie zająć stanowisko w tej sprawie.