Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Czy praca wakacyjna się opłaca?

Czy praca wakacyjna się opłaca?

Sezon prac wakacyjnych rozpoczął się już na dobre. Niedługo będziemy mogli podsumowywać dokonania polskich emigrantów za granicą. Ciekawe, czy w tym roku zmieniło się coś na mapie migracyjnej naszych rodaków i gdzie w tym sezonie najchętniej wyjeżdżamy? Czy praca za granicą w ogóle się jeszcze opłaca?

Głosów sceptycznych ludzi, mówiących o wszechobecnym bezrobociu, można usłyszeć niemal wszędzie. Gdziekolwiek byśmy się nie obejrzeli tam w gazetach, w radiu czy w telewizji mowa jest o rosnącym w Polsce bezrobociu. A przecież to nie prawda, że jest tak źle. Ludzie owszem tracą pracę, często mają problemy ze znalezieniem nowego miejsca zatrudnienia, ale to nie oznacza przecież, że nasz naród staje się biedniejszy. Jak podają nasze lokalne media, bezrobocie w Polsce wzrosło, ale wzrósł także poziom emigracji. Oznacza to, że Polacy chętniej wyjeżdżają do pracy za granicą.

Jak przyznaje Wojtek, elektryk ze Świnoujścia „praca za granicą pozwoliła mi nabrać doświadczenia i zupełnie nowego spojrzenia na cały proces zatrudnienia. Pracowałem przez kilkanaście lat w państwowym zakładzie jako elektryk – więc doświadczenie mam – ale rutyna w jaką wpadłem nie pozwoliła mi się rozwinąć zawodowo. Teraz kiedy pracuję w Niemczech jestem naprawdę szczęśliwy, bo każdego dnia uczę się czegoś nowego, podejmuję wiele ciekawych zadań i dodatkowo pracodawca docenia to co dla niego robię”. Takich ludzi jak Wojtek jest więcej i w wielu krajach Europy możemy ich spotkać.

Gdyby tak rozejrzeć się trochę dookoła, to moglibyśmy odnieść wrażenie, że bardzo duża grupa naszych znajomych wyjechała gdzieś za granicę do pracy i wiedzie tam szczęśliwe i dostatnie życie. Wiele osób, które boją się długotrwałych zmian, wyjeżdża do prac sezonowych. I wbrew opinii wielu – nadal się ona bardzo opłaca. Szczególnie teraz w miesiącu lipcu, kiedy rozpoczyna się okres żniw, wielu Polaków znalazło zatrudnienie na farmach i plantacjach w różnych częściach Europy.

Gdzie najlepiej wyjechać do pracy sezonowej?