Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Crisis Loans – czyli pożyczka kryzysowa w Wielkiej Brytanii

Crisis Loans – czyli pożyczka kryzysowa w Wielkiej Brytanii

Któż z nas nie doświadczył w swoim życiu takiej chwili gdy znalazł się w problemach finansowych, które z każdym dniem zaczęły coraz bardziej się nawarstwiać? Jest na to rada. Crisis Loans – czyli pożyczka kryzysowa, którą możemy otrzymać w Wielkiej Brytanii w momencie, kiedy ciężko będzie nam powiązać koniec z końcem lub przytrafi nam się jakiś wypadek losowy. Warto dowiedzieć się kto i kiedy może starać się o Crisis Loans i na jakich warunkach przyznawana jest pomoc finansowa.

Czym jest Crisis Loans?

Jest to pomoc finansowa dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Jak sama nazwa mówi: Crisis Loans, czyli inaczej pożyczka kryzysowa, wypłacana jest z środków Funduszu Społecznego w Wielkiej Brytanii. Pożyczka jest nieoprocentowana, dlatego też każdy beneficjent zwróci taką samą kwotę jaką otrzymał od Funduszu.

Dla kogo przeznaczony jest Crisis Loans?

Crisis Loans skierowany jest do wszystkich osób, które ukończyły 16 rok życia, a ich sytuacja życiowa pogorszyła się znacząco na skutek utraty zdrowia, wypadku czy tragedii rodzinnej. Osoby w takiej trudnej sytuacji mają szansę stanąć na nogi i wyjść z finansowych tarapatów.

Jaką sumę pieniędzy można otrzymać z tytułu Crisis Loans?

Tak naprawdę, to pożyczka kryzysowa wypłacana w UK nie jest ściśle określona i nie ma przedziału finansowego, z którego można się dowiedzieć komu i ile się należy. Pomoc finansowa z Funduszu Społecznego ustalana jest indywidualnie, na podstawie badań, obserwacji i sytuacji w jakiej znalazł się beneficjent ubiegający się o Crisis Loans. Przy rozpatrywaniu wniosku o przyznanie pożyczki kryzysowej brane są także pod uwagę także jego oszczędności, a także to czy już kiedykolwiek wcześniej otrzymywał on pomoc z Funduszu Społecznego.

Jak i gdzie złożyć wniosek o przyznanie pożyczki kryzysowej?

Informacje dotyczące Crisis Loans można otrzymać w placówkach Job Centre Plus, gdzie doradcy pomogą nam wypełnić odpowiednie formularze i odpowiedzą na wszystkie nurtująca nas pytania. Dokumenty w formie pisemnej należy przesłać lub dostarczyć osobiście do placówki Job Centre Plus i poczekać na rozpatrzenie wniosku przesłanego do Funduszu Społecznego.

Jak zostaną wypłacone pieniądze z tytułu Crisis Loans?

Po uzyskaniu akceptacji ze strony Funduszu Społecznego, nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pieniądze, które zostaną przesłane bezpośrednio na nasze konto bankowe.

W przypadku Crisis Loans, należy stwierdzić iż jest to bardzo przydatna forma zapomogi, dla osób będących w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki temu wielu z nich udało się wyjść z kłopotów i rozpocząć nowy etap w życiu – bez długów i problemów.