Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Co trzeba wiedzieć jadąc za granicę – biblia imigranta – część 4

Co trzeba wiedzieć jadąc za granicę – biblia imigranta – część 4

Większość informacji co do wyjazdów za granicę już została przez nas opisana w poprzednich częściach „biblii imigranta”. Na koniec zostawiliśmy sobie jedną bardzo istotną rzecz, która na pewno wielu osobom się przyda podczas pierwszych dni pobytu za granicą. Nie zawsze o tym pamiętamy, nie zawsze myślimy o takich sprawach, ale warto przed rozpoczęciem pracy się tym zainteresować. Na przykład jadąc do Norwegii, gdzie przebywa coraz więcej Polaków, ale gdzie przyjeżdża też coraz więcej imigrantów z innych krajów powinniśmy zabezpieczyć siebie i swój dobytek, na ewentualność kradzieży lub zniszczenia. Bo później okaże się, że zostanie nam tylko zwrot podatku z Norwegii, a wszystkie pieniądze jakie zarobimy gdzieś znikną. Mówimy tutaj oczywiście o ubezpieczeniu.

Po co mi NNW, albo inne ubezpieczenie jadąc za granicę?

O ubezpieczeniach można by napisać sporo informacji. Agencji i firm ubezpieczeniowych jest bardzo dużo i naprawdę wybór świadczeń jest ogromny. Dlatego też skupimy się tylko na najważniejszych informacjach. Przede wszystkim musimy wiedzieć gdzie, na ile i kiedy wyjeżdżamy do pracy za granicą. To bardzo ważne, aby ustalić okres ubezpieczenia, jakie powinniśmy wykupić. Drugą bardzo ważną sprawą jest to w jaki sposób podejmujemy zatrudnienie – czy jest to kontrakt z firmy, w której pracujemy na co dzień (wówczas to pracodawca ma obowiązek zapewnić nam ubezpieczenie), czy może podejmujemy pracę poprzez agencję zatrudnienia (wtedy dobrze jest dopytać o możliwość skorzystania z ubezpieczenia), a może jedziemy „w ciemno” i sami będziemy szukali pracy będąc już na miejscu? Ta ostatnia opcja, wybierana jest coraz częściej przez Polaków, którzy niestety zapominają trochę o bezpieczeństwie swojej podróży i swoich rzeczy, które ze sobą zabierają.

W dzisiejszych czasach nie można czuć się bezpiecznie. Przecież tyle się słyszy o kradzieżach, o pobiciach, o atakach terrorystycznych. I nie życząc tego nikomu, należy mieć na względzie że takie przypadki istnieją nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Dlatego też warto ubezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwego wypadku, ale też warto ubezpieczyć swoje rzeczy – szczególnie jeżeli są one cenne. Pamiętając też o bezpieczeństwie naszych pieniędzy, jakie uda nam się zarobić, warto założyć sobie konto w banku, aby pracodawca mógł przelewać nam pieniądze bezpośrednio na konto. Duża gotówka może być nie tylko łatwym łupem dla złodziei, ale też może być powodem tego, że zaczniemy się bardziej stresować i denerwować faktem posiadania jej przy sobie. Zwrot podatku z Irlandii również można otrzymać na konto bankowe. Bo w dzisiejszych czasach to najlepszy i najszybszy sposób transferowania pieniędzy.

Mamy nadzieję, że zawarte w cyklu naszych artykułów informacje pomogą Wam lepiej zaplanować swój wyjazd zagraniczny i teraz nie będziecie się stresowali tym czy znajdziecie pracę, czy zarobicie dużo pieniędzy i czy będziecie bezpieczni. Wakacje to najlepszy moment, aby wyjechać i spróbować swoich sił za granicą.