Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Co oznacza pozytywna decyzja z Familienkasse?

Co oznacza pozytywna decyzja z Familienkasse?

Praca za granicą często przyciąga jak magnes. Świetne zarobki, niezwykłe możliwości rozwoju, elastyczny grafik, atmosfera pracy bardzo miła, a do tego wszystko legalnie. Brzmi jak bajka? Otóż w niektórych krajach jest to na porządku dziennym. Gdzie w takim razie warto wyjechać w poszukiwaniu pracy?

Obecnie najczęściej wybieranym miejscem do pracy i życia w Europie są Niemcy. Kraj ten cieszy się ogromnym uznaniem wśród osób, jakie podejmują się zatrudnienia za granicą. RFN przyciąga nie tylko zarobkami. Rozbudowany social może być często powodem dla którego to właśnie do Niemiec emigruje największa ilość emigrantów.

Czym jest ten rozbudowany socjal?

Otóż przede wszystkim musimy pamiętać, że zasiłki socjalne to pomoc osobom, które mają problem ze znalezieniem pracy, mają niskie dochody, czy też wychowują dzieci. Wiele osób nie wie, że o zasiłek rodzinny z Niemiec można się ubiegać niemal zaraz po rozpoczęciu pracy. Dzięki temu możemy liczyć na całkiem spore pieniądze, które wypłacane będą w miesięcznych transzach.

Kto wypłaca zasiłek rodzinny z Niemiec?

Każdy wniosek o przyznanie zasiłku rozpatrywany jest indywidualnie. Dzięki temu, wnioskujący mogą być spokojni o to, że nikt nie zobaczy decyzji na wniosku poza nimi. Jeżeli okaże się, że decyzja jest pozytywna, wówczas nie pozostaje nam nic innego jak tylko oczekiwanie na wypłatę zasiłku. Wypłacany jest on przez Familienkasse, czyli kasę rodzinną, gdzie można składać także swoje wnioski zasiłkowe. Co ważne, pomoc w zasiłkach rodzinnych oferują również biura podatkowe, które za nas wypełnią dokumenty i złożą je w niemieckim urzędzie. To tylko od Ciebie zależy w jaki sposób będziesz ubiegał się o zasiłek.