Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Brytyjski fiskus oddaje pieniądze. Możesz starać się o zwrot nawet ponad 100 funtów!

Brytyjski fiskus oddaje pieniądze. Możesz starać się o zwrot nawet ponad 100 funtów!

Według oficjalnego raportu HMRC, czyli brytyjskiego urzędu skarbowego, Polacy mają możliwość starania się o ponad 100 funtów. W jaki sposób uzyskać dodatkowe pieniądze z UK?

Czy z początkiem tego roku starałaś/eś się o zwrot podatku z UK? Brytyjski urząd podatkowy przyznał się do pomyłki, za sprawą której miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii może otrzymać zwrot w wysokości ponad 100 funtów. Wystarczy tylko wykazać, że z powodu niemożności skontaktowania się z urzędem podatkowym w Wielkiej Brytanii, nie miało się możliwości poprawienia swoich błędów.

Według oficjalnego raportu HMRC okazało się, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, aż połowa telefonów, które zostały wykonane do brytyjskich urzędów nie została odebrana. Łącznie chodzi o 12 milionów nieodebranych połączeń. To z kolei sprawiło, że miliony osób nie mogły liczyć na pełny dostęp do informacji podatkowej oraz nie otrzymało ze strony urzędu należytej pomocy, przez co mogły zostać bardzo pokrzywdzone.

Błędy popełnione w deklaracji podatkowej w wyniku niewiedzy podatników skutkują nakładaniem wysokich kar. Stąd nawet jedna pomyłka może kosztować pracujących w Wielkiej Brytanii naprawdę wiele. Jeżeli w zeznaniu skarbowym wykryte zostają nieprawidłowości, albo następuje opóźnienie w jego zeznaniu, to podatnik otrzymuje grzywnę, której stawka rozpoczyna się od 100 funtów. Dodatkowo dochodzi po 10 funtów za każdy dzień zwłoki, w sytuacji kiedy po upływie 3 miesięcy od nałożenia kary, podatnik jej nie zapłaci.

Tym razem to jednak największy błąd wynika z braku przepływu informacji w HMRC. Kiedy raport wyszedł na światło dzienne, opinia publiczna była zaskoczona. Jednocześnie decyzja brytyjskiej skarbówki jest korzystna dla podatników. Osoby, które zostały ukarane grzywną za błędne wypełnienie zeznania podatkowego w UK lub jego spóźnione złożenie mogą starać się o zwrot pieniędzy przeznaczonych na opłaconą karę finansową. Wystarczy jedynie poinformować urząd, że w trakcie wypełniania zeznania, próbowało się korzystać z infolinii HMRC, jednak mimo prób uzyskania połączenia, nie udało się tego zrobić. Ważny jest fakt, że do zwrotu grzywny nie trzeba przedstawiać żadnego dokumentu stanowiącego dowód, że podejmowane były próby kontaktu ze skarbówką.

Warto wiedzieć, że przykre konsekwencje w postaci grzywny mogły zostać poczynione również w czasie wnioskowania o zwrot podatku z UK. Jeśli z jakiś względów praca urzędników w HMRC w pierwszej połowie bieżącego roku wydawała się podatnikowi niewłaściwa, może on zgłosić tą informację, pytając z jakich praw może skorzystać. Obecnie urząd podatkowy w UK zatrudnił ponad 3000 nowych pracowników, których zadaniem jest poprawienie sytuacji dotyczącej rozliczeń podatkowych.