Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Boże Narodzenie na Wyspach Brytyjskich – cz.2

Boże Narodzenie na Wyspach Brytyjskich – cz.2

Jemioła, ręcznie ozdobiona żywa choinka i koniecznie laska cukrowa to nieodłączne elementy Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. Jak wyglądają Święta w UK? Zachęcamy do lektury!

Candy cane, czyli laska cukrowa

Mimo, że najczęściej kojarzona ze Stanów Zjednoczonych, tradycyjna biało-czerwona laska cukrowa na stałe wpisała się w zwyczaje brytyjskie. Zawieszana jest ona niemal w każdym domu na bożonarodzeniowym drzewku. Z USA, także do Polski, przyjechała do Wielkiej Brytanii także roślinna ozdoba zwana poinsettia, czyli gwiazda betlejemska, jak i świąteczna skarpeta (Christmas Sock), do której św. Mikołaj wrzuca grzecznym dzieciom upominki.

Świąteczny Crackers

Świąteczny krakers to specjalna tuba, w której można znaleźć drobny upominek, dowcip ukryty w kawałku papieru, jak i mały notesik, składane lusterko, czy nawet biżuterię. Przy otwieraniu krakersa słychać charakterystyczny odgłos, a sam prezent przypomina w swoim wyglądzie mniejszy lub większy cukierek. Prawie w każdym sklepie z prezentami w Wielkiej Brytanii znajdzie się właśnie takiego krakersa w różnych wersjach – od najprostszych do najbogatszych.

Świątecznie w UK jest przede wszystkim 25 grudnia. Wtedy w czasie Christmas Dinner (odpowiednika polskiej wigilii) na stołach Brytyjczyków gości pieczony indyk z ziemniakami i warzywami. W ten właśnie dzień o godzinie 3 przemowę świąteczną wygłasza brytyjska Królowa za pośrednictwem radio oraz telewizji. Z kolei 26 grudnia to dzień wolny od pracy spędzany na uczestnictwie w różnych wydarzeniach sportowych.

W duchu tradycji w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii nie zapominajmy o klimacie Świąt Bożego Narodzenia, które na całym świecie traktowane są jako święta rodzinne. W tym szczególnym czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu mnóstwa radości i zdrowia oraz wspólnego świętowania w gronie najbliższych.

Wesołych Świąt dla wszystkich Czytelników oraz naszych Klientów życzy zespół zwrotpodatkow!