Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Boże Narodzenie na Wyspach Brytyjskich – cz.1

Boże Narodzenie na Wyspach Brytyjskich – cz.1

Dużo zwyczajów Bożego Narodzenia obowiązujących w Wielkiej Brytanii, przeszło już na stałe do Polski. Jednak są i takie tradycje, jakie przestrzegane są tylko przez rodowitych Brytyjczyków. Jak wyglądają Święta na Wyspach?

Po pierwsze Adwent

Również Anglicy chcą podkreślić, że oczekują przez cztery tygodnie na czas Bożego Narodzenia. W tym czasie symbolizuje im to specjalnie wykonany wieniec z ostrokrzewu, który ozdobiony jest czteroma świeczkami. Jednocześnie, jak praktycznie wszędzie w Europie w sklepach już zaczyna się szał na świąteczne prezenty oraz ozdoby.

Pora na choinkę

Podobnie jak w Polsce, również i w Wielkiej Brytanii trudno jest wyobrazić sobie Święta bez choinki. Najczęściej wybór pada na żywą choinkę, o zakupie której decyduje cała rodzina. Poza tym, brytyjskie rodziny przykładają dużo wagi do tworzenia wspólnych dekoracji na choinkę. Te własnoręczne ozdoby oraz girlandy to najczęstsze elementy świątecznej choinki.

Najbardziej znana w Wielkiej Brytanii, jak i jedna z najbardziej znanych na świecie choinka pojawia się co roku na Trafalgar Square w Londynie. Nie każdy wie, że to drzewko co roku ofiarowane jest przez stolicę Norwegii – Oslo w ramach podziękowania za pomoc, jaka została ofiarowana przez UK Królestwu Norwegii w czasie II wojny światowej. Ma to miejsce od 1947 roku.

Misletoe, czyli jemioła

Jemioły w każdym z brytyjskich domów zabraknąć nie może. Uchodzi ona za symbol energii oraz płodności. Jest rośliną pokoju, a całowanie się pod nią ma przynieść Brytyjczykom szczęście na cały kolejny rok.

Jakie zwyczaje świąteczne pielęgnowane są w Wielkiej Brytanii? Zachęcamy do kontynuowania tego artykułu tutaj: Boże Narodzenie na Wyspach Brytyjskich – cz.2.