Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Będą zmiany w podatkach i benefitach w UK – kto skorzysta, a kto straci?

Będą zmiany w podatkach i benefitach w UK – kto skorzysta, a kto straci?

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron zapowiada kolejne zmiany w polityce socjalnej na Wyspach. Decyzje mają związek z istotnymi zmianami m.in. w kwocie wolnej od podatku. Jakie reformy dotkną Polaków mieszkających w UK?

W ostatnim czasie, David Cameron zapowiedział spore zmiany związane z cięciami w brytyjskim budżecie. Zmniejszenie wydatków na benefity i zmiana kwoty wolnej od podatku to część ekonomicznego planu premiera Wielkiej Brytanii. Dodatkowo jednak premier zamierza poprawić sytuację materialną osób najciężej pracujących na Wyspach.

Powiększenie kwoty wolnej od podatku

Ta informacja dla Polaków mieszkających i zatrudnionych w UK jest akurat dość korzystna. Podniesienie kwoty wolnej od podatku do wysokości 12 500 funtów sprawi, że osoby najmniej zarabiające na Wyspach mają szansę uchronić się przed fiskusem, nie płacąc podatku od uzyskanego wynagrodzenia poniżej tej kwoty.

Zwiększenie minimalnej stawki wynagrodzenia

Premier zapowiedział wzrost aktualne obowiązującej stawki minimalnej wynagrodzenia z obecnie obowiązującego 6,5 funta aż do 7 funtów. Taka decyzja jest podyktowana informacją o tym, że zmiana dla najciężej pracujących mieszkańców Wysp Brytyjskich im się należy i wszystkim wyjdzie ona na dobre. Łącznie z decyzją o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku, taka decyzja pozwoli na zaistnienie w domowym budżecie sytuacji, w której nawet pracując do 30 godzin tygodniowo w trakcie trwania roku podatkowego w Wielkiej Brytanii, do urzędu skarbowego nie trzeba będzie odprowadzać podatku.

Z drugiej strony jednak zapowiada się zamrożenie podwyżek związanych z zasiłkami na dzieci, mieszkania socjalne, czy też tax credit. Premier planuje podnieść dobrobyt społeczeństwa uzyskiwany poprzez pracę, a ograniczyć nieco zainteresowanie mieszkańców Wysp pomocą socjalną.