Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Austria kusi, czyli jak Polacy mogą uzyskać wsparcie finansowe

Austria kusi, czyli jak Polacy mogą uzyskać wsparcie finansowe

Zagraniczni pracownicy sezonowi i kontraktowi, którzy wyjechali do Austrii mogą liczyć na zwroty podatkowe sięgające nawet kilkuset euro. Optymistyczne dane, które napływają z austriackiego urzędu pokazują, że praca w tym kraju jest coraz bardziej opłacalna.

W poprzednim artykule: Austriacy liczą na Polaków, a co oferują w zamian? mogliśmy przeczytać o niecodziennej sytuacji Polaka, który dzięki swojej pracy zyskał bardzo wiele podejmując zatrudnienie za granicą. Okazuje się, że polskim emigrantom w Austrii żyje się lepiej. Na jakie korzyści możemy liczyć wyjeżdżając z naszego kraju do pracy sezonowej lub kontraktowej w Austrii?

Legalna praca, pomoc socjalna i coś jeszcze

Obecnie bardzo rzadko można spotkać pracodawców, którzy zatrudniają swoich pracowników na tzw. „czarno”. Wiąże się to przede wszystkim z dużymi karami finansowymi, a nawet konsekwencjami prawnymi, w przypadku gdy podczas kontroli z urzędu wykryte zostaną nieprawidłowości. Dlatego też wyjeżdżając do Austrii mamy pewność, że praca będzie w pełni legalna, a nasz nowy pracodawca odprowadzi za nas składki ubezpieczeniowe i socjalne, a także zapłaci podatki. I właśnie dlatego, po zakończeniu okresu zatrudnienia będziemy mogli ubiegać się o zwrot podatku z Austrii. Rozliczenie z tamtejszym fiskusem pozwoli nam odzyskać sporą część pieniędzy, co z pewnością ucieszy każdego pracownika zagranicznego. Jednak to nie wszystko na co liczyć mogą polscy emigranci. Duże grono Polaków, którzy podejmują pracę w Austrii wie, że można się tam ubiegać o różne świadczenia socjalne, a przede wszystkim o zasiłek rodzinny na dziecko. Taka forma wsparcia finansowego jest najczęściej przyznawana emigrantom, którzy podejmują pracę w Austrii, a jednocześnie mają na wychowaniu dziecko.

Jeżeli do tej pory nie miałeś możliwości starania się o zasiłek rodzinny z Austrii, to już najwyższy czas, aby złożyć stosowne dokumenty w biurze podatków zagranicznych. Dzięki temu jest wielce prawdopodobne, że niebawem otrzymasz decyzję z austriackiego urzędu i wyliczona suma pieniędzy będzie wpływała na Twoje konto. Czy więc wyjazd do Austrii się opłaca? Na to pytanie odpowiedzcie sobie sami.