Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Amsterdam – wielokulturowe miasto przyjazne imigrantom

Amsterdam – wielokulturowe miasto przyjazne imigrantom

Emigracja zarobkowa stała się społecznie powszechna. Już nikogo nie dziwi fakt, że Polacy chętnie wyjeżdżają do Europy Zachodniej, aby znaleźć dobrą pracę i zamieszkać w nowym miejscu. Obecnie bardzo często można spotkać Polaków, którzy za cel swojej podróży wybierają Holandię. Kraj wielokulturowy i bardzo nowoczesny. Oczywiście najchętniej odwiedzane są tam duże miasta i tam też nasi rodacy poszukują zatrudnienia. Głównym ośrodkiem imigracji jest oczywiście Amsterdam.

Stolica Holandii przyciąga jak magnes, gdyż można tutaj rozwinąć przysłowiowe “skrzydła” w praktycznie każdej dziedzinie. Pracę znaleźć może tutaj niemal każdy. Holendrzy znani ze swojego poukładanego i zaplanowanego życia bardzo dobrze odnajdują się także w roli przedsiębiorców. Dzięki temu cały czas przybywa nowych miejsc pracy, a to z kolei jest dobrą informacją dla Polaków, którzy chcą wyjechać do Holandii – do Amsterdamu.

Co można zobaczyć w Amsterdamie po pracy?

Amsterdam, jako miasto wielu kultur, słynie z różnego rodzaju imprez, które nie ustają praktycznie przez cały rok. Także każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla osób, które lubią muzykę klasyczną warto polecić słynną na całym świecie filharmonię Concertgebouw. Jest to jedna z najlepszych filharmonii na świecie, gdzie grywają soliści z całego świata. Polacy także mają w tym swój udział. Jednym z bardziej znanych światowych kompozytorów, którzy grywają z amsterdamską filharmonią jest Polak – Krystian Zimmerman, znany kompozytor i pianista na co dzień mieszkający we Francji.

Poza wspaniałą filharmonią coś dla siebie znajdą także osoby lubiące balet, taniec czy teatr. W Amsterdamie swoją siedzibę mają dwa światowej klasy balety. Znaleźć tu można także opery gdzie na co dzień przedstawiane są współczesne i klasyczne formy tej pięknej formy muzycznej. Jeżeli chodzi o przedstawienia teatralne, to wystawiane są w różnych językach. W języku niderlandzkim można usłyszeć przedstawienia teatralne np. w teatrze miejskim – Stadschouburg. W języku angielskim i innych można usłyszeć w małych prywatnych teatrach. Warto wspomnieć, że wystawiane są tutaj sztuki także polskich twórców, jak chociażby Gombrowicza czy Mrożka.

Dla młodszego pokolenia Amsterdam przygotował także bardzo bogatą ofertę – od klubów dyskotekowych i kawiarni, poprzez coffee shopy, a kończąc na galeriach czy kinach. Młodzi ludzie nie mogą narzekać tutaj na brak rozrywek, gdyż praktycznie wszędzie znaleźć można odpowiednie miejsce dla dobrej zabawy.

Amsterdam jest naprawdę wartym uwagi miejscem. Nie sposób się tutaj nudzić. Dodatkowo mając dobre perspektywy w pracy i własne mieszkanie, można rozpocząć tutaj zupełnie nowe życie.