Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

A może Skandynawia?

A może Skandynawia?

Kierunki wyjazdów za pracą Polaków są bardzo różne, jednak coraz częściej szukamy możliwości zarobku bliżej naszego kraju, aby pozostawać w kontakcie z rodziną i ograniczyć ceny wyjazdów do ojczyzny. Ostatnio wyjątkowym upodobaniem wśród naszych rodaków cieszą się kraje skandynawskie, jak Dania czy Norwegia. Co sprawia, że tak chętnie wyjeżdżamy za pracą do Skandynawii?

Na stałe

Wystarczy znać język angielski, aby mieć okazję i dużą szansę do tego, by znaleźć świetną i dobrze płatną pracę w Danii czy Norwegii. Dzięki stabilnemu zatrudnieniu w tych krajach wielu Polakom poprawił się standard życia. Okazuje się bowiem, że mimo dość drogiego utrzymania oraz wysokich podatków, za zarobione pieniądze można naprawdę godnie żyć. A to z kolei nie daje powodów do obaw o poziom życia w przyszłości – o bezpieczeństwo i konieczność utrzymania rodziny. Tym samym stresogenne czynniki znikają, a Polakom Skandynawii żyje się z uśmiechem na ustach.

Polonia mieszkająca w Danii oraz Norwegii to przykład tych Polaków, którzy odnaleźli się w nowym środowisku. Znaleźli swoje miejsce na ziemi i są zadowoleni ze swojego wyboru oraz pracy, o jakiej kiedyś w Polsce mogli tylko pomarzyć.

Na sezon

Bardzo często Polacy zaczynają od pracy „na próbę” w okresie wakacyjnym, gdzie mają okazje poznać osobiście realia życia w Skandynawii.

Zbliża się okres podejmowania prac sezonowych w Danii oraz w Norwegii, stąd pragniemy przestrzec przed rozpoczynaniem pracy „na czarno”, jednocześnie informując, że legalnej pracy w sezonie można już szukać przez internet, na stronach agencji zatrudnienia. Legalne zatrudnienie daje nam możliwość korzystania ze świadczeń dodatkowych i pakietu socjalnego nawet jeżeli przebywamy za granicą nie długi okres czasu.

Macie doświadczenie w pracach sezonowych w Danii lub Norwegii?