Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Życie w Szwecji krok po kroku. Podatki, ubezpieczenia, świadczenia – cz.2

Życie w Szwecji krok po kroku. Podatki, ubezpieczenia, świadczenia – cz.2

W poprzednim artykule pisaliśmy o tym kto nie musi płacić podatków w Szwecji. W tej części pragniemy nieco przybliżyć Wam informacje na temat pracy w Szwecji i tego kto jest zobowiązany do płacenia podatków. Nie może również zabraknąć informacji na temat tego jak można ubiegać się o zwrot podatku ze Szwecji. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zachęcamy do lektury artykułu.

Skandynawia kusi coraz to nowszymi ofertami zatrudnienia. Pracodawcy poszukują pracowników niemal w każdej branży. Jest to duża szansa dla Polaków, którzy coraz licznej migrują właśnie do Szwecji i innych krajów nadbałtyckich. Warto pamiętać, że tylko legalna praca pozwoli nam starać się o różnego rodzaju świadczenia i pomoc finansową.

Podejmując pracę w Szwecji warto również pamiętać o płaceniu podatków. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko ubiegać się o zwrot podatku za pracę za granicą, ale także starać się o różnego rodzaju  świadczenia.

Płać podatki, bo to obowiązek

Podatki płacić trzeba,  czy się tego chce czy nie. Jeżeli zostaniemy zatrudnieni przez pracodawcę, który prowadzi działalność w Szwecji  i tam też jest na stałe zameldowany , wówczas będziemy musieli odprowadzić 25% podatek dochodowy SINK. Podatek ten płaci się w sytuacji, kiedy nie przebywamy na terenie Szwecji dłużej niż pół roku. Po upływie tego czasu będziemy musieli płacić podatki zgodnie z głównymi zasadami dotyczącymi naliczania podatku dochodowego.

Zwrot podatku ze Szwecji

Każdy kto był legalnie zatrudniony w Szwecji może dodatkowo ubiegać się o zwrot podatku z tego kraju. Wystarczy z kompletem dokumentów zgłosić się w naszym biurze, a my zajmiemy się całą resztą. W myśl o unikaniu podwójnego opodatkowania, przygotujemy specjalny wniosek, który następnie przekażemy go w Twoim imieniu do odpowiedniego urzędu . Później nie pozostaje już nic innego jak tylko czekać na pieniądze z urzędu. Czy to nie jest proste?