Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zmiany w prawie o zasiłku rodzinnym w Niemczech

Zmiany w prawie o zasiłku rodzinnym w Niemczech

Tysiące Polaków pracujących w Niemczech korzysta z Kindergeld, czyli zasiłku rodzinnego. Do tej pory system rozliczeń tych świadczeń był bardzo korzystny, ponieważ uprawniał do wypłacenia zasiłku nawet do 4 lat wstecz. Bez społecznych konsultacji i zapowiedzi wprowadzono jednak poważne ograniczenie. Od 1 stycznia 2018 roku o świadczenie rodzinne będzie można starać się jedynie 6 miesięcy wstecz!

Skąd to ograniczenie

Zmiana ta związana jest z szeroko dyskutowanymi ograniczeniami dotyczącymi całego systemu świadczeń socjalnych dla imigrantów mieszkających i pracujących w Niemczech. Nastroje antyimigranckie za naszą zachodnią granicą zyskują na sile, dlatego stale trzymamy rękę na pulsie, aby na bieżąco informować Was o wszelkich zmianach.

Co oznaczają dla Ciebie zmiany w zasiłku rodzinnym Kindergeld

Po pierwsze, zmiany te zostały wprowadzone nagle, a do ich wejścia w życie zostało niespełna 5 miesięcy. Oznacza to, pośpiech i rosnące kolejki w urzędach, ponieważ mało kto będzie chciał przepuścić szansę na uzyskanie zwrotu za 4 ostatnie lata czyli sumę o wysokości nawet ponad 11000 euro na dziecko.

Po drugie, aby złożyć wniosek należy uzyskać i wypełnić szereg dokumentów, a ich skompletowanie zajmuje czas i wymaga energii. Pośpiech jest więc w tym wypadku niewskazany, ponieważ wszelkie ewentualne błędy mogą zadecydować o tym, że świadczenie nie zostanie przyznane na czas.

Po trzecie, to kolejna formalność do spełniania dla tych, którzy dopiero będą zaczynać pracę w Niemczech. Przeprowadzka do obcego kraju i aklimatyzacja zajmują wiele czasu, przed Tobą mnóstwo formalności. Pierwsze miesiące uciekną niczym nie zauważone, a wówczas łatwiej o zagapienie się i utratę świadczeń także za ten krótki okres.

Co możesz zrobić

Nie trać sił i energii na nerwy i gonitwę po urzędach – zleć wszelkie załatwienia nam! Powiemy Ci dokładnie jakie dokumenty musisz uzyskać i załatwimy za Ciebie całą papierkową robotę. Dzięki temu uzyskasz świadczenie na czas i zdejmiesz z siebie dużą część odpowiedzialności. Skontaktuj się z nami mailowo, wypełnij formularz lub zadzwoń – razem nie przegapimy szansy na pieniądze Twoje i Twojej rodziny.