Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zasiłek rodzinny w Holandii – zmiany

Zasiłek rodzinny w Holandii – zmiany

Osoby, które aktualnie pobierają zasiłek rodzinny na dziecko lub dzieci w Holandii powinny mieć świadomość faktu, że obecnie przepisy z nim związane trochę się zmieniły. Zmiany nie obejmują jednak współmałżonków, a jedynie osoby rozwiedzione oraz ex-partnerów.

Do tej pory zasiłek rodzinny w Holandii otrzymywał zawsze Wnioskodawca uzasadniający we wniosku, że jest ojcem lub matką określonej ilości dzieci. Otrzymywany zasiłek rodzinny nie zawsze wówczas trafiał bezpośrednio z przeznaczeniem wychowywania swoich dzieci, gdyż osoba pracująca na stałe w Holandii właściwie nie miała z nimi żadnego kontaktu.

Wprowadzone przez holenderski urząd podatkowy zmiany w przyznawaniu zasiłku rodzinnego są korzystne dla samych dzieci. Od tej pory, jeżeli matka i ojciec nie żyją ze sobą to mimo, że jeden z partnerów pracuje w Holandii nie oznacza to, iż to jemu należeć będzie się pomoc socjalna. Należeć się ona będzie temu z partnerów, który jest na co dzień opiekunem dziecka lub dzieci.

Wszelkiego rodzaju zmiany holenderskiego urzędu podatkowego, jeżeli bezpośrednio dotyczą określonego podatnika są mu wysyłane pocztą na adres zameldowania. W związku z tym, jeżeli dany podatnik otrzymał pismo w tej sprawie, to radzimy, aby niezwłocznie skontaktował się bezpośrednio z urzędem albo pośrednio ? z biurem podatkowym zajmującym się zasiłkami rodzinnymi w Holandii. Odpowiedzi na zapytania z urzędu oraz dokonanie czynności oczekiwanych przez ten urząd przez podatnika jest bardzo istotne również z uwagi na fakt, że urząd nie szczędzi swoim podatnikom wysokich kar finansowych. Ważne jest więc, aby jeżeli wprowadzone zmiany nas obejmują, skontaktować się jak najszybciej z holenderskim urzędem podatkowym.