Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Zasiłek rodzinny i opiekuńczy dla polskich pracowników w Norwegii

Zasiłek rodzinny i opiekuńczy dla polskich pracowników w Norwegii

Norwegia to kraj bardzo wielokulturowy, mieszkają tutaj zarówno rdzenni Norwegowie, jak i imigranci z wielu krajów Europy i świata. Mówi się nawet, że za kilka lub kilkanaście lat kultura w Norwegii będzie tak różnorodna, że zatrą się granice pomiędzy Norwegami z krwi i kości, a Norwegami osiedlonymi na imigracji. To właśnie ten skandynawski kraj upatrzyło sobie wielu Polaków, którzy coraz chętniej wyjeżdżają tam do pracy. Dlaczego? Wysokie zarobki, dobre warunki zatrudnienia i możliwość korzystania ze świadczeń dodatkowych, tj. zasiłek rodzinny i opiekuńczy w Norwegii, czy trzeba czegoś więcej?

Razem z rodziną w Norwegii

Długotrwały pobyt poza granicami naszego kraju może mieć różne skutki. Rozłąka, tęsknota za najbliższymi, brak stabilności, to czasem najtrudniejsze zadana z jakimi zmagać się muszą imigranci. Coraz częściej jest więc tak, że do pracy wyjeżdżają nie jednostki, ale całe rodziny razem z dziećmi. Przeprowadzka do innego kraju wspólnie z najbliższymi może być naprawdę bardzo dobrym „posunięciem” w życiowej karierze. Głównie za sprawą ulg i świadczeń, jakie można uzyskać za granicą.

Jednym z najczęściej pobieranych świadczeń jest zasiłek rodzinny i opiekuńczy w Norwegii. Mogą się o niego starać całe rodziny, które przebywają w Skandynawii i planują pozostać tam przez co najmniej 12 miesięcy. Wystarczy, że jesteśmy zarejestrowani w Urzędzie Ewidencji Ludności, czyli w Folkeregisteret i mamy ze sobą także pozwolenie na pobyt w Norwegii. Wówczas zasiłek będzie wypłacany w pełnej kwocie.

Jeżeli zaś jeden z rodziców podejmuje pracę w Norwegii, a inny przebywa w Polsce i tam również pobierane są świadczenia, to nie zmienia faktu, że o zasiłek rodzinny i opiekuńczy w Norwegii nadal można się ubiegać. Wtedy to urząd NAV pomniejszy wypłacane świadczenie o kwotę świadczeń pobieranych w innym kraju.

Jeżeli nie wiesz jak starać się o zasiłek rodzinny i opiekuńczy w Norwegii koniecznie skorzystaj z naszej pomocy. Doradzimy, pomożemy i wytłumaczymy co zrobić, aby zasiłek otrzymać.