Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Wzrosła emigracja Polaków

Wzrosła emigracja Polaków

W ostatnim kwartale mogliśmy zaobserwować wzrost emigracji polskich pracowników do krajów Europy Zachodniej. Wynika to głównie z dwóch czynników, które powodują, że chętniej niż dotychczas wyjeżdżamy z kraju w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy.

Polacy wyjeżdżają z kraju, aby zarobić trochę pieniędzy, które będą mogli przeznaczyć na swoje potrzeby. Ostatni kwartał pokazuje, że chętniej opuszczamy naszą ojczyznę – dlaczego? otóż według danych GUS bezrobocie w Polsce na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy znacząco wzrosło. Ta sytuacja zmusiła wielu Polaków do wyjazdu za pracą. Dodatkowo jak co roku w trakcie sezonu wakacyjnego wielu z nas wyjeżdża do prac krótkoterminowych, czyli dwu lub trzymiesięcznych.

To sprawia, że statystyki migracyjne Polaków uległy zmianie. Wzrost zainteresowania wyjazdami zagranicznymi odnotowało wiele biur pośredniczących w zatrudnianiu pracowników poza granicami kraju, a także biur podatkowych. Najczęściej Polacy wyjeżdżają do Niemiec, Holandii, a także do Norwegii. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Wielka Brytania, chociaż nie tak dużym jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.
Wzrost emigracji w Polsce odnotowywany jest już od wielu lat. Polacy stają się obywatelami świata i nierzadko potrafią nawet kilka razy w ciągu roku wyjechać za granicę aby móc podjąć pracę w jednym z zagranicznych przedsiębiorstw. Jak Wam się wydaje, czy za granicą jest lepiej? Czy może chodzi tutaj tylko o kwestie finansową?

Tak naprawdę, to wszędzie można znaleźć zatrudnienie. W Europie pełno jest ofert pracy, gdzie można zarobić duże pieniądze. Także i w Polsce można dostać dobrą pracę. Ale chęci to nie wszystko. Jeżeli chcemy dobrze zarabiać, to musimy wiele dać od siebie. Nauka, wiedza, doświadczenie i umiejętność wykorzystywania swoich zdolności to cechy, które na pewno nie zaszkodzą nam w poszukiwaniu tej wymarzonej pracy.