Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Wolny, deszczowy weekend w UK

Wolny, deszczowy weekend w UK

Wreszcie dotrwaliśmy do weekendu po tygodniu pracy u brytyjskiego pracodawcy. Kiedy już znaleźliśmy czas, aby spędzić go wspólnie z rodziną w Wielkiej Brytanii okazuje się, że prognostycy zapowiadają deszcz. Co wówczas robić?

Jeszcze więcej wody

Gdy deszczom nie ma końca, rodzinny czas można spędzić na wspólnym badaniu dna morza. W Londynie jest taka możliwość w Sea Life Centre jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie akwariów w UK i na całym świecie. Ma on rangę morskiego parku rozrywki z bogatą fauną i florą, który zaskoczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Bilety wstępu można zamówić poprzez stronę internetową.

Nieco luksusu

Gdy pogoda nie dopisuje, tym którzy chcą sobie to wynagrodzić z nawiązką proponujemy baseny i spa. Hoteli spa w Wielkiej Brytanii nie brakuje, jednak wart szczególnego polecenia jest jedyny w UK termalny ośrodek w Thermae Bath Spa z basenem na dachu, gdzie poczujecie się naprawdę wyjątkowo. Z kolei, aby nieco zająć dzieci, warto zabrać je do Splashdown Water Park, znajdującego się w Poole, gdzie wszyscy poczujecie co to znaczy ekstremalna zjeżdżalnia. W wielu parkach tematycznych stworzonych specjalnie dla najmłodszych również można świetnie się bawić pomimo rzęsistego deszczu.

Kulturalnie

Nigdy nie mieliście czasu, żeby zobaczyć słynne British Museum, w Londynie? Pora to nadrobić. To największe muzeum historii starożytnej znajdujące się w Europie, do którego każdego dnia napływają tłumy turystów z różnych krajów. Mimo, że znajduje się ono w samym sercu Wielkiej Brytanii, w której na co dzień pracujemy wielu z nas nie pomyśli nawet o tym, aby tam się udać. A naprawdę warto schronić się przed deszczem w największym na świecie zadaszonym dziedzińcu w British Museum, który wart jest 100 milionów funtów!

Raj dla smakoszy

Ci, którzy ani kulturalnie ani rekreacyjnie nie chcą spędzać deszczowych rodzinnych weekendów w Wielkiej Brytanii przekonać już może tylko? jedzenie! Warto w tym celu udać się do Borough Market, gdzie na targach można kupić i delektować się smakołykami, które uwiodły już niejednego. O ile nie boicie się dziury w portfelu, warto deszczowego dnia spędzić miło czas również w największym centrum handlowym w Europie, znajdującego się w Londynie przy Oxford Street, noszącego nazwę John Lewis.

Pomysłów na spędzenie czasu w deszczowy weekend w Wielkiej Brytanii jest naprawdę całe mnóstwo. Nie sposób ich wszystkich wymienić, ale mimo to życzymy wszystkim mieszkającym na Wyspach tylko udanych weekendów!