Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaKwestia formy stawianego pytania wzbudziła zainteresowanie nawet samej Komisji Europejskiej. Sformułowanie pytania wskazującego na fakt, czy Wielka Brytania powinna odstąpić od członkostwa w UE miałoby charakter kampanii negatywnej. Kancelaria premiera Davida Camerona chciała uniknąć mało przychylnego odbioru społecznego planowanego referendum, stąd kampania uzyskała wymiar „kampanii na <>”.
Decyzja o pozostaniu przez Wielką Brytanię członkiem Unii Europejskiej jest również kluczową sprawą dla naszych rodaków. Jak wiadomo, Polonia stanowi bardzo liczną część osób zatrudnionych w UK, właśnie z powodu członkostwa Wysp Brytyjskich we Wspólnocie. Dzięki temu wielu Polaków podejmuje pracę w Wielkiej Brytanii i ma dostęp do różnego typu świadczeń (zwrot podatku z UK, zapomogi, zasiłki rodzinne). Rezygnacja Brytyjczyków z chęci należenia do wspólnoty europejskiej oznaczałaby dla wielu z nich konieczność powrotu do kraju.
David Cameron aktualnie spotyka się z przywódcami krajów członkowskich Unii Europejskiej, aby wynegocjować wśród nich oczekiwane korzystne zmiany dla Wielkiej Brytanii, od których zależy decyzja dotycząca pozostania w UE. Jednak ostateczne głosy będą ważyły się w 2017 roku w czasie referendum obywateli Wielkiej Brytanii.