Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Wiedeń, czyli co warto zobaczyć w stolicy Austrii?

Wiedeń, czyli co warto zobaczyć w stolicy Austrii?

Któż z nas nie słyszał w swoim życiu utworów Mozarta lub Beethovena, które grane są przez muzyków na całym świecie. Wiedeń to miejsce szczególne, do którego co roku zjeżdżają tysiące turystów by delektować się wspaniałymi dźwiękami muzyki klasycznej, ale także by zobaczyć i zwiedzić różne zakątki tego wspaniałego miasta.

Wiedeń, przez wielu krytyków kultury jest uważany za kolebkę muzyki, obrazu i architektury. Nic w tym dziwnego – wystarczy przejść się po ulicach Wiednia aby zobaczyć jak wspaniałe jest to miasto. Praktycznie w całym mieście coś się dzieje, odbywają się różnego rodzaju koncerty, pokazy czy wystawy wspaniałych artystów. Prawie każdy zakątek tego miasta jest udostępniony do zwiedzania przez turystów.

Tutaj na każdym kroku spotyka się wielokulturowość. Ludzie o różnych kolorach skóry, którzy na ulicach rozmawiają niemalże w każdym języku świata, to widok codzienny. Do Wiednia przyjeżdża wielu młodych studentów, którzy tutaj chcą się uczyć i poszerzać swoje horyzonty, ale spotkać także można całe rodziny oraz ludzi w podeszłym wieku, którzy chcą zwiedzić Wiedeń i jego wspaniałe zabytki.

Gdzie warto się udać przyjeżdżając do Wiednia?

W Wiedniu każdy znajdzie coś dla siebie, ale są takie miejsca w tym mieście, które są punktem obowiązkowym:

Pałac Schonbrunn – piękna budowla z przełomu XVII i XVIII wieku, która pamięta czasy znamienitych osób, takich jak Franciszek Józef, Maria Teresa, Napoleon czy sam Wolfgang Amadeus Mozart, który koncertował w Sali Lustrzanej pałacu jako 6 letnie dziecko. Pałac został wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO. Dookoła pałacu Schonbrunn rozciągają się piękne ogrody, z licznymi labiryntami zieleni, palmiarnia, ZOO, a także wspaniała Glorietta. Została ona wzniesiona na wzgórzu pałacowym, z której można podziwiać piękny widok na Pałac Schonbrunn a także na panoramę Wiednia. Obecnie znajduje się tam kawiarnia.

Ringstrasse – czyli wiedeński bulwar, który znajduje się w centrum miasta. Wiedeński Ring to okazała przestrzeń połączonych ze sobą ulic, przy których można podziwiać tak wspaniałe budowle jak: Katedra św. Szczepana, Ratusz, przed którym odbywają się liczne imprezy, Parlament, Uniwersytet, Teatr Zamkowy, Staatsoper (Opera Wiedeńska) i wiele innych wspaniałych zabytków i miejsc związanych z kulturą. Ponadto Ringstrasse to tysiące sklepów, które kuszą kolorowymi witrynami, przez co każdego dnia przyciągają setki turystów.

Belweder – czyli wybudowany w wieku XVIII pałac w stylu barokowym. Jest to miejsce gdzie obecnie znajdują się liczne muzea i galerie przeznaczone do zwiedzania dla turystów. Pałac podzielony jest na dwie części: na pałac górny i pałac dolny. Przed pałacem górnym znajduje się piękny staw oraz deptak, po którym można spacerować, natomiast z tyłu pomiędzy górnym a dolnym Belwederem znajdują się piękne ogrody z licznymi zdobionymi fontannami.

Wiener Prater – czyli pięknie usytuowany park miejski w Wiedniu. Znajduje się tutaj wesołe miasteczko i chyba jeden z najbardziej znanych diabelskich młynów w Europie – Wiener Riesenrad, z którego można podziwiać panoramę Wiednia i wspaniały widok na rzekę Dunaj. Jest to miejsce spotkań wielu Austriaków.

Warto przyjechać do Wiednia i zwiedzić tą wspaniałą stolicę. Wiele osób, które tam pojechało po dziś dzień wspomina wspaniałe zabytki i miejsca, które tam zobaczyli. Niektórzy nawet postanowili przenieść się na stałe do Wiednia, bo to miejsce przyciąga jak magnes.