Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

W Stanach Zjednoczonych mają sposób na powrót do pracy

W Stanach Zjednoczonych mają sposób na powrót do pracy

Amerykański rząd rozpoczął walkę z bezrobociem. Nowe przepisy, nowe wymogi i restrykcyjne podejście do sprawy bezrobocia, a wszystko to po to by pomóc wielu ludziom znaleźć pacę i wrócić na ścieżkę kariery zawodowej. To także bardzo dobra wiadomość dla Polaków, którzy chcą spełnić swój „American Dream” i znaleźć zatrudnienie w Stanach Zjednoczonych. Warto pamiętać, że pomimo mniejszej liczby migrantów, niż to miało miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, nadal możemy się ubiegać o zwrot podatku z USA i możemy się starać o pracę w tamtejszych firmach.

Wracając do tematu bezrobocia, trochę trudno sobie to wyobrazić – olbrzymi kraj, wielomilionowa populacja, gdzie w różnych stanach są różne przepisy prawne, a mimo wszystko amerykanie starają się znaleźć panaceum na bezrobocie.

Właśnie w tym celu wprowadzono nowe przepisy prawne, które jasno określają, że jeżeli osoba bezrobotna nie będzie aktywnie poszukiwała pracy lub też odmówi podjęcia zatrudnienia, wówczas straci ona możliwość pobierania zasiłków żywnościowych. Co to oznacza w praktyce? Bezrobotni muszą bardziej się zaangażować w proces poszukiwania pracy, aby móc się rozwijać, zarabiać na swoje utrzymanie i odciążyć skarb państwa.

Przykładem gdzie wprowadzono nowe obostrzenia jest Wisconsin. To właśnie tam, w ostatnim czasie prawo do zasiłku żywnościowego straciło blisko 15 000 osób. Powód? Nie chcieli szukać pracy. Dla osób poszukujących zatrudnienia powstał specjalny program FoodShare, gdzie stworzone zostały reguły przydzielania bonów żywnościowych. Nie pracujesz, nie szukasz pracy, to znaczy, że nie potrzebujesz pomocy. Dzięki obostrzeniom, od kwietnia w samym tylko Wisconsin pracę znalazło blisko 4500 osób.

Program FoodShare, to nie tylko pomoc żywnościowa, ale też pomoc ludziom, którzy mają problemy w życiu i nie mogą odnaleźć swojej drogi. Dzięki szkoleniom, spotkaniom i warsztatom, osoby bezrobotne są w stanie szybko wrócić na rynek zawodowy, a nawet zmienić swoje życie. Oznacza to, że pracy w Ameryce jest na tyle dużo, że warto starać się o wizę i szukać tam swojego szczęścia. A po powrocie do kraju zachęcamy do rozliczeń i składania wniosków o zwrot podatku z USA.