Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

W Norwegii coraz więcej Polaków znajdzie pracę

W Norwegii coraz więcej Polaków znajdzie pracę

W Norwegii o żadnym kryzysie gospodarczym nie może być mowy. Kraj odnotowuje zyski niemal w każdym sektorze gospodarki. Obecnie rząd szykuje się do bardzo dużej inwestycji w sektorze naftowym, co pozwoli znaleźć zatrudnienie blisko 4000 osób.

Dość niecodzienne informacje jakie napływają z Norwegii mogą napawać optymizmem tych Polaków, którzy wyjechali lub zamierzają wyjechać do tego skandynawskiego kraju. Bezrobocie w Norwegii jest obecnie na bardzo niskim poziomie, a wzrost zainteresowania inwestycjami w tym kraju powoduje, że coraz więcej imigrantów może znaleźć tam bardzo dobrze opłacaną pracę.

Z najnowszych informacji wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat zatrudnienie w Norwegii znajdzie aż 4000 osób. Ta olbrzymia liczba osób miałaby obsadzić stanowiska na 8 nowych platformach wiertniczych, które powstaną w przeciągu najbliższych dwóch albo trzech lat. To bardzo optymistyczna wiadomość, szczególnie że poszukiwania pracowników rozpoczną się lada moment. Nie każdy będzie jednak mógł podjąć pracę w branży naftowej. W głównej mierze związane jest to z dużym niebezpieczeństwem jakie czyha w pracy, a to z kolei wymaga, aby osoba, która podejmie pracę na platformie wiertniczej wykazała się dużym doświadczeniem, umiejętnościami, a nierzadko także tężyzną fizyczną i znajomością pracy w trudnych, a wręcz ekstremalnych warunkach.

Czego można się spodziewać podejmując pracę w sektorze naftowym?

Przede wszystkim osoby, które przejdą proces rekrutacji muszą przyzwyczaić się do pracy w trybie zmianowym. Wygląda to tak, że przez dwa tygodnie, każdego dnia pracuje się po 12 godzin. Następnie ma się aż cztery tygodnie wolnego. I tak na okrągło. Specjaliści twierdzą, że nie jest to zbyt dobry rodzaj pracy, gdyż po 4 tygodniach odpoczynku człowiek wypada z takiej rutyny przy wykonywaniu wielu zadań i jego praca jest znacznie mniej efektywna.

Czy pracodawca znajdzie w przeciągu trzech lat aż 4000 osób do pracy? Miejmy nadzieję, że się to uda i że wielu naszych rodaków znajdzie pracę właśnie w Norwegii.