Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

W dorosłym świecie pełnym zagrożeń. Nagranie ostrzegające Polaków przed zagrożeniami

W dorosłym świecie pełnym zagrożeń. Nagranie ostrzegające Polaków przed zagrożeniami

Każdy z nas w swoim dorosłym życiu stanął oko w oko z konsekwencjami niewłaściwie podjętych decyzji. Rzeczywistość zawodowa oraz osobista zmusza nas do wyborów, których końcowy rezultat jest niemożliwy do precyzyjnego oszacowania, opiera się na naszych pragnieniach i nadziei na właściwy rozwój sytuacji. Przy odrobinie szczęścia sprawy toczą się zgodnie z planem założonym przy podejmowaniu decyzji. Jednakże zdarza się czasami tak, że konsekwencje przerastają nasze oczekiwania, przejawiając się w najbardziej dramatycznych scenariuszach z życia wziętych.

Przeciwdziałać, czy „zaleczać” skutki…

„Zanim przyjedziesz” to trzyminutowe nagranie video, skierowane do Polaków pragnących wyruszyć w podróż do Wielkiej Brytanii. Sfinansowaniem i opublikowaniem nagrania zajął się brytyjski resort ds. samorządu lokalnego i społeczności lokalnych. Film jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą rządową. Wyprodukowana została przez organizację charytatywną The Passage, zajmującą się wsparciem osób bezdomnych, we współpracy z ambasadą RP w Londynie i ambasadą W. Brytanii w Warszawie. The Passage działa już 30 lat pomagając bezdomnym, którzy codziennie w samym Londynie, w liczbie ok. 200 osób zgłaszają się do ich placówek po wsparcie.

Na koniec 2011 roku, według oficjalnych danych brytyjskiego urzędu statystycznego ONS grupa imigrantów z państw Unii Europejskiej liczyła 669 tyś. osób, z czego Polacy stanowili 579 tyś. Nasz język jest niesłychanie rozpowszechnionym językiem na Wyspach, a liczba przyjezdnych wciąż rośnie. Trzy krótkie historie, zawarte w ostrzegającym Polaków przed zagrożeniami filmie to reakcja na zalewającą Wyspy falę bezdomności. Z roku na rok liczba tej grupy rośnie w zatrważającym tempie. Według danych szacunkowych z 2011 roku ludzie z Europy Centralnej oraz Wschodniej stanowili 26%.

Czasami najprostsze rozwiązanie nie jest najwłaściwszym, a kiedy chodzi o nasze życie i jego komfort warto zadać sobie pytanie: A co będzie, jeśli pojawią się czyhające na nas w zakamarkach brytyjskiej rzeczywistości komplikacje bajkowego życia na obczyźnie?