Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaWielka Brytania cały czas jest najczęściej wybieranym krajem, do którego wyjeżdżają Polacy w poszukiwaniu pracy. Według wielu danych statystycznych, rocznie do UK wyjeżdża nawet 60 000 Polaków. Dlatego też warto pamiętać, że już niebawem kończy się rok podatkowy na Wyspach i powinniśmy już teraz pomyśleć o rozliczeniu się z brytyjskim fiskusem.
Każdy emigrant z Polski, który w ostatnim roku podatkowym pracował na etacie w UK, może starać się o rozliczenie się z tamtejszym i ubieganie się o zwrot podatku. W związku z tym już teraz powinniśmy zacząć segregować dokumenty jakie udało nam się zgromadzić w ostatnim roku podatkowym. Przede wszystkim potrzebne nam będą te dokumenty, które poświadczają nasze zatrudnienie, a także wysokość dochodów za ostatni rok i ilość odprowadzanych składek na ubezpieczenie zdrowotne itp.
W Wielkiej Brytanii dokumentami tymi są: P60, P45, Payslipy. Każdy z wymienionych dokumentów pozwoli nam na rozliczenie i z fiskusem i otrzymanie zwrotu podatku. Jednak istnieje również możliwość, aby nie tylko ubiegać się o pieniądze z podatku, ale także o różne dodatkowe benefity. W UK bardzo dużo jest świadczeń, z których korzystać mogą także pracownicy zagraniczni (w tym przypadku również Polacy pracujący na stałe lub sezonowo w Zjednoczonym Królestwie). Dzięki temu możemy uzyskać duże wsparcie ze strony brytyjskiego rządu.
Najprostszym i najmniej czasochłonnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura podatkowego takiego jak nasze. Dzięki temu mamy pewność, że nasze rozliczenie będzie przygotowane w sposób, który pozwoli na szybkie i bezproblemowe rozliczenie podatku. W związku z tym warto skorzystać z konsultacji w naszym biurze, aby dowiedzieć się jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia, z jakich ulg możemy skorzystać i co jeszcze powinniśmy wiedzieć, aby uzyskać jak największy zwrot podatku.
Pamiętajmy, aby nie przegapić terminu rozliczenia podatkowego. To już ostatni dzwonek, aby rozliczyć się z brytyjskim fiskusem.