Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Terminy wypłat Kindergeld 2017

Terminy wypłat Kindergeld 2017

Polacy, którzy wyjechali do pracy w Niemczech mogą korzystać ze świadczeń dodatkowych, przewidzianych przez niemieckie prawo. Dzięki temu ich budżet domowy często jest wspierany przez dodatkowe wpływy z niemieckich urzędów. Jednym z najczęściej pobieranych świadczeń jest Kindergeld, czyli zasiłek rodzinny z Niemiec. Jeżeli więc pracujesz u naszych zachodnich sąsiadów i starasz się uzyskać zasiłek, to być może zainteresują Cię wiadomości na temat Kindergeld i terminów jego wypłat?

Zasiłek rodzinny z Niemiec wypłacany jest co miesiąc przez Familienkasse, czy specjalną urzędową komórkę, która zajmuje się sprawami związanymi z Kindergeld w Niemczech. Kiedy już nasz wniosek o wypłatę zasiłku wpłynie do urzędu, wówczas Familienkasse przypisuje nam odpowiedni numer Kindergeld.

Jak wygląda przykładowy numer Kindergeld?

624 FK 23572 3 - tak wygląda przykładowy numer stały Kindergeld przypisany osobie, która pobierać będzie zasiłek z niemieckiej kasy rodzinnej. Pierwsze trzy cyfry (624), to numer porządkowy, kolejne dwie litery(FK), to skrót od niemieckich słów: feste Kinderglednummer, czyli „stały numer Kindergeld”. Ostatnia cyfra z numeru Kindergeld mówi nam o tym kiedy zostanie nam wypłacony zasiłek rodzinny. Czy będzie to początek, środek, a może koniec miesiąca.

  • Cyfry od 0 do 3 na końcu naszego numeru oznaczają, że Kindergeld będzie nam wypłacany na początku każdego miesiąca.
  • Cyfry od 4 do 6 na końcu naszego numeru oznaczają, że Kindergeld będzie nam wypłacany w środku każdego miesiąca.
  • Cyfry od 7 do 9 na końcu naszego numeru oznaczają, że Kindergeld będzie nam wypłacany na koniec każdego miesiąca.

Dzięki dokładnemu przeanalizowaniu numeru Kindergeld będziemy wiedzieli kiedy spodziewać się wpływów z Familienkasse. Warto składać wnioski o przyznanie zasiłku. Wielu Polaków już z takiej możliwości skorzystało – Ty też możesz! Jeżeli nie wiesz jak się za to zabrać i jak wypełnić dokumenty, przyjdź do nas. Pomożemy dopełnić wszystkich formalności i odpowiemy na wszystkie pytania związane z zasiłkiem rodzinnym z Niemiec.