Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Studia za granicą? Czemu nie!

Studia za granicą? Czemu nie!

Jak rozpocząć swoją zawodową karierę? Co można zrobić, by w przyszłości pracodawca chciał z nami rozmawiać i zaproponował nam dobrze płatne stanowisko? Czy warto pomyśleć o rozwoju za granicą i czy życie w innym kraju da nam większe możliwości? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule. Zachęcamy do wnikliwej lektury.

Młodzi ludzie, którzy kończą szkołę średnią, zawodową czy technikum stają przed trudnym pytaniem: co dalej? Zakończenie edukacji na średnim szczeblu nie daje zbyt dużych perspektyw na otrzymanie dobrej posady w stabilnej firmie. Oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły, ale jest ich zdecydowanie bardzo mało. Kto nie ma wykształcenia, na pewno będzie miał trudniejszy start w dorosłe życie i gorzej będzie mu zacząć karierę zawodową.

Na różnych portalach internetowych czy gazetach skierowanych do młodych ludzi, coraz częściej można znaleźć informacje dotyczące studiów za granicą. W wielu krajach potrzeba jest specjalistów i ekspertów praktycznie z każdej dziedziny. Może więc jest to dobry sposób aby rozpocząć karierę zawodową, a przy okazji zdobyć wykształcenie na zagranicznej uczelni? Niewątpliwie uzyskanie dyplomu za granicą (najlepiej na renomowanej uczelni) jest przepustką do lepszej pracy, zarówno w Polsce jak i poza granicami naszej ojczyzny.

Pracodawcy z Anglii, Holandii, Norwegii, Belgii, Niemiec i innych krajów Europy coraz usilniej zabiegają o pracowników z Polski. Spowodowane jest to przede wszystkim kompetencjami jakie posiadają nasi rodacy, umiejętnościami popartymi doświadczeniem, a także mniejszymi wymaganiami finansowymi stawianymi pracodawcom. Stąd też pojawiają się oferty studiów zagranicznych, gdzie po zakończeniu nauki mamy od razu zapewnioną pracę. Jest to duże udogodnienie, gdyż nie trzeba się martwić o swoją przyszłość.

Oczywiście co kraj, to organizacja studiów i pracy jest inna. Wszystko uzależnione jest od systemu edukacji jaki panuje w danym kraju, od zapotrzebowania na rynku pracy i od wymagań stawianych przez pracodawców. Dlatego też zanim podejmie się decyzję o wyborze kierunku studiów, warto zapoznać się z rynkiem pracy w kraju, do którego chcemy wyemigrować, a także z opiniami dotyczącymi uczelni, najlepiej popartymi rankingami tworzonymi na potrzeby ministerstw edukacji.

Jeśli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia planujesz wyjazd za granicę do pracy i na studia, ważnym jest zdobyć jak najwięcej informacji o tym, jak odnaleźć się w nowych warunkach. Z myślą o podejmujących życiowe decyzje, już nie długo na naszym serwisie zaprezentujemy porównanie jakości studiowania i pracy za granicą na przykładzie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemiec.