Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rząd amerykański wydaje coraz więcej pieniędzy na zasiłki

Rząd amerykański wydaje coraz więcej pieniędzy na zasiłki

Amerykański rząd z roku na rok wydaje coraz więcej pieniędzy na zasiłki żywnościowe. Z raportu jaki opublikował niedawno Departament Skarbu USA można wnioskować, że sytuacja materialna Amerykanów zaczęła się drastycznie pogarszać.

Według danych zawartych w raporcie wynika, że w roku 2012 na zasiłki żywieniowe w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej rząd wydał bagatela blisko 80,4 mld USD. Tak olbrzymia kwota wypłaconych zasiłków może sugerować, że ludność amerykańska coraz dotkliwiej odczuwa skutki problemów finansowych USA.

Aby zauważyć skalę problemu warto przeanalizować wydatki amerykańskiego rządu na zasiłki żywieniowe. Jak pokazują statystyki, w roku 2009 rząd wydał na zasiłki około 55,5 mld USD, w roku kolejnym – 2010 – kwota ta sięgnęła już ponad 70 mld USD, a w roku 2011 już 77,5 mld USD. Rok ubiegły był rekordowy jeżeli chodzi o skalę wypłacalności, ale także bardzo dokładnie pokazał problem jaki zaczyna narastać w Ameryce.
Niestety problem żywnościowy w Ameryce dotyczy w dużej mierze dzieci i młodzieży. Jak podał Departament Rolnictwa USA, co czwarte dziecko korzystało z rządowego programu wsparcia żywnościowego. Dotyczy to danych zarówno z roku 2011 jak i 2012. Partie opozycyjne już biją na alarm, chcąc nakłonić rządzących aby starali się zapobiec rozrastaniu się problemu.

Czy można się spodziewać poprawy jakości życia w Ameryce?

Na chwilę obecną rząd pod przewodnictwem prezydenta – Baracka Obamy – stara się zrobić wszystko, aby nie dopuścić do pogorszenia się gospodarczego i finansowego kraju. Jeżeli Ameryka przezwycięży kryzys, to może się udać plan ratowania kraju przed olbrzymim kryzysem. Miejmy nadzieję, że mieszkańcy USA nie odczują zbyt mocno zawirowań i zmian, które wprowadza rząd, a ich życie będzie dostatnie i spokojne.