Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozwijaj skrzydła w Europarlamencie, czyli o stażach i praktykach w instytucjach europejskich cz2

Rozwijaj skrzydła w Europarlamencie, czyli o stażach i praktykach w instytucjach europejskich cz2

Polska w Unii Europejskiej to szansa, na zwiększenie jej wpływów na arenie międzynarodowej. O Unii Europejskiej dużo można mówić, przy czym to stan jej gospodarki najbardziej interesuje zarówno jej obywateli, polityków, jak i po prostu handlowców czy też inwestorów. Nie bez znaczenia są więc sprawy dotyczące podatków jakie występują w Unii Europejskiej. Te i inne sekrety dotyczące funkcjonowania tej Wspólnoty możesz poznać w instytucjach europejskich, które czekają na stażystów.

Niektórzy z nas zapewne stwierdzą, że nie tylko praca w życiu się liczy – i będą mieli rację. Jednak nie tylko w Polsce można znaleźć miejsca, które warto odwiedzić „po godzinach”. W Europie niemal w każdym kraju zobaczyć możemy wspaniałe miejsca, które na długo zostaną w naszej pamięci.

Jeżeli spoczniemy na przysłowiowych „laurach” to możemy zapomnieć o własnej firmie, o rozwoju, o satysfakcjonujących przychodach. Z kolei wyjątkowy czas mogą nam dać chwile spędzone za granicą, gdzie można poznać jak funkcjonuje „od kuchni” Unia Europejska.

W artykule: Rozwijaj skrzydła w Europarlamencie, czyli o stażach i praktykach w instytucjach europejskich cz1 znajdziesz przydatne informacje kto może aplikować na „bycie międzynarodowym stażystą”. Dziś kontynuujemy cykl, wskazując na instytucje Unii Europejskiej, do których warto wysłać swoje CV.

Instytucje, które oferują staże (głównie poprzez swoje strony internetowe) dla studentów i absolwentów osób z krajów należących do Wspólnoty to Sekretariat Rady UE, Parlament Europejski,    Komisja Europejska, Trybunał Obrachunkowy, Trybunał Sprawiedliwości, Komitet Regionów, Komitet Ekonomiczno – Społeczny, Rzecznik Praw Obywatelskich, Europejski Fundusz Inwestycyjny, Europejski Bank Centralny, Europejskie Centrum Rozwoju Szkoleń Zawodowych, Służba Tłumaczeń, Europejska Agencja Ewaluacji Produktów Medycznych czy też Biuro ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego.

Składając aplikację do instytucji Unii Europejskiej warto wypełnić tzw. European CV w języku angielskim. Należy w nim dostosować podawane informacje do potrzeb konkretnego pracodawcy  oraz stanowiska. Warto podkreślić w nim swoje zalety, koncentrując się na rzeczywiście ważnych kwestiach. Należy dopilnować, aby CV było czytelne, rzeczowe i profesjonalne.

Jak aplikować do instytucji UE?

W terminie! To pierwsza i podstawowa zasada składania formularzy o staże w europejskich instytucjach. Warto na bieżąco śledzić strony www wskazanych instytucji, na których okresowo publikowane są konkursy, w których można brać udział, rekrutując na oblegane, bo europejskie staże.