Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozwijaj skrzydła w Europarlamencie, czyli o stażach i praktykach w instytucjach europejskich cz1

Rozwijaj skrzydła w Europarlamencie, czyli o stażach i praktykach w instytucjach europejskich cz1

Zastanawialiście się gdzie składać swoje CV po studiach? Kuszą Was międzynarodowe instytucje, przygody poza granicami naszego kraju i duże pieniądze? Może warto spróbować w instytucjach Unii Europejskiej? Warto zacząć już na studiach!

Integracja europejska – staże i praktyki

Jeśli rozważacie nad szansą uzyskania zatrudnienia w instytucjach Unii Europejskiej, warto już na studiach być na bieżąco w tym temacie. Często w internecie pojawiają się konkursy i terminy rekrutacji na staże oraz praktyki. Warto więc w sposób ciągły śledzić, kiedy należy aplikować do europejskich instytucji. Aplikacje przyjmowane są zarówno on-line, jak i można je przesyłać listownie.

Kto powinien pisać CV?

Na bezpłatne staże w instytucjach UE mogą aplikować już studenci. Absolwenci z kolei liczyć mogą na płatne staże, jeśli przejdą proces rekrutacji. Wymagania jakie stawiane są kandydatom są następujące:

  • ukończone studia z tytułem co najmniej licencjata;
  • doskonała znajomość minimum jednego języka urzędowego Unii Europejskiej;
  • odpowiedni wiek – najczęściej do 30 lat;
  • obywatelstwo w jednym z krajów Unii Europejskiej.

Czy kierunek studiów ma znaczenie?

Tak, najczęściej wśród aplikujących na staże kandydatów wybierani są studenci i absolwenci takich kierunków jak politologia, prawo, socjologia, psychologia, informatyka, bankowość, ale również menadżerowie kultury, sportu, edukacji czy osoby specjalizujące się w dziedzinach aeronautyki, energii, biochemii, techniki, rolnictwa, ochrony zdrowia, itp.

Celem staży w instytucjach UE jest zapoznanie młodych ludzi z problematyką integracji europejskiej. W czasie spotkań, stażyści mają możliwość zdobyć praktyczną wiedzę związaną z funkcjonowaniem poszczególnych instytucji europejskich. Ponadto jest to szansa na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.

Jakie instytucje w UE oferują staże dla polskich studentów?  Koniecznie czytaj tutaj: Rozwijaj skrzydła w Europarlamencie, czyli o stażach i praktykach w instytucjach europejskich cz2