Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Rozliczenie z niemieckim fiskusem do 31 maja

Rozliczenie z niemieckim fiskusem do 31 maja

Przypominamy, że zbliża się termin rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych w Niemczech. Termin ten wypada w tym roku 31 maja. Obowiązek rozliczenia z niemieckim fiskusem ma każdy kto pracował na terenie Niemiec.

Obowiązek ten nałożony jest na wszystkich, którzy pracowali w Niemczech niezależnie od tego czy złożyli PIT w polskim urzędzie skarbowym, nawet jeżeli w polskim zeznaniu uwzględniono dochody, jakie podatnik uzyskał za pracę w Niemczech. Termin ustalony na koniec maja nie jest całkowicie ostateczny, tak jak bywa to w Polsce. W Niemczech termin składania zeznań podatkowych można przedłużać, ale jedynie za pośrednictwem doradcy podatkowego – nigdy samodzielnie.

Obowiązek rozliczenia niemieckich podatków mają także wszyscy Polacy, którzy pracowali w Niemczech na normalną umowę, a także umowę zlecenie, jak również prowadząc własną działalność gospodarczą. Wszystko jest uregulowanie prawnie umowami i ustawami międzynarodowymi, jedna to ustawa o podatku dochodowym, a druga to umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Zachęcamy do skorzystania z szerokiej gamy naszych usług i rozliczenie się z naszym biurem z niemieckiego podatku. Bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i niejasności. Dzięki zaangażowaniu i indywidualnemu podejściu do każdej powierzonej nam sprawy pragniemy zapewnić Państwa, że dołożymy wszelkich starań, aby otrzymanie zwrotu podatku z Niemiec było możliwe jak najszybciej. Zapraszamy do naszego biura.