Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Ratowanie skutków kryzysu. Propozycja Komisji w sprawie upadłości

Ratowanie skutków kryzysu. Propozycja Komisji w sprawie upadłości

Ogólnoświatowy kryzys zaskoczył wszystkich obywateli, bez względu na narodowość. Niwelowanie jego skutków jest niesłychanie czasochłonne, a także wymaga wielu zmian w zakresie dyrektyw Unii Europejskiej, która stara się dostosować swoje działania do zastanych warunków w państwach Wspólnoty.

Z tarczą czy na tarczy?

Unia Europejska, rozpatrując zmieniająca się sytuacje gospodarczą i ekonomiczną państw należących do Wspólnoty zajęła się kwestią bankrutujących firm. Zważywszy na powody upadłości „uczciwych” przedsiębiorstw, które nie będąc przygotowane na skutki kryzysu i jego wpływ na ich funkcjonowanie przestały funkcjonować, Komisja Europejska postanowiła zareagować. Propozycją złagodzenia tej sytuacji ma być ujednolicenie okresu karencji do okresu trzech lat, po których dana firma mogłaby wrócić na rynek.

Więcej informacji na temat państw UE przeczytać można w artykule:Raport w obronie. Rada Europy w sprawie imigrantów. Cz. 1.

Taka reforma prawa upadłościowego w krajach Unii powstrzymałaby skutki bankructw, w wyniku których Europa traciła średnio 1,7 mln miejsc pracy rocznie, w przedziale 2009-2011. Możliwość wznowienia działalności po okresie trzech lat od momentu upadłości miałyby tylko i wyłącznie firmy, których decyzja o zamknięciu działalności niepodyktowana była przesłankami związanymi z malwersacjami, zaniedbaniem, czy nieodpowiedzialnością.

Niestety, jak to często bywa definicja pojęć „uczciwego”, a także „nieuczciwego” bankructwa jest dosyć nieskomplikowana. Przedstawiciele niemieckiego Centrum für Europäische Politik podjęli także temat braku określenia przez Komisję komórki, zajmującej się oceną uczciwości bankrutów.

Prawo upadłościowe to w dobie pojawiania się skutków kryzysu niesłychanie kluczowa kwestia do przeanalizowania. Niemniej jednak dla każdego obywatela państw Wspólnoty o wiele bardziej istotne i z natury pragmatyczne jest to, czy powstawać będą nowe miejsca pracy. W końcu trzeba za coś żyć.

Godny polecenia jest także artykuł:Konstytucyjne prawo na dwa sposoby. Służby wywiadowcze w USA.