Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Pracujemy, ale nie dla naszej Ojczyzny

Pracujemy, ale nie dla naszej Ojczyzny

Tracimy duże pieniądze przez imigrację naszych obywateli do krajów Europy Zachodniej – tak donoszą media w Polsce. Spekuluje się, że w najbliższych latach emigracja zarobkowa przybierze na sile i coraz więcej Polakówzmuszonych będzie do poszukiwania pracy w innym kraju.

Proceder ten można zaobserwować od dłuższego już czasu. Młodzi Polacy, wykształceni i mający bardzo dużą wiedzę, wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii czy innego kraju Europy i tam rozpoczynają ścieżkę swojej kariery. Nie zawsze jest to praca w zawodzie i nie zawsze taka jaką byśmy chcieli żeby była, ale jak przyznają sami emigranci praca za granicą, jakakolwiek by nie była, to i tak będzie lepiej płatne niż praca na wysokim stanowisku w Polsce.

Niestety to co dobre i opłacalne dla emigrantów nie jest już tak dobre dla Polski. Jak donoszą polskie media i urząd statystyczny, w latach 2014 – 2020 Polacy na emigracji zarobią dla innych krajów nawet 85 mld EUR. Niestety tych pieniędzy w Polsce się nie zobaczy. Można więc przypuszczać, że emigracja w Polsce jeszcze przybierze na sile.

Polski rząd już niejednokrotnie poruszał temat emigracji Polaków za granicę, mówiąc że nie jest to dobre dla naszego kraju, gdyż tracimy na tym bardzo wiele pieniędzy, a także bardzo wielu specjalistów, którzy mogliby pomóc rozwijać polskie firmy i polską gospodarkę. Jak do tej pory nie znalazł się jednak sposób na to by ściągnąć z powrotem do Polski młodych i bardzo zdolnych Polaków.

Według udostępnionych danych wynika także, że maleje transfer pieniędzy z krajów europejskich do Polski. Od 2007 roku przelewy pieniężne do Polski zmalały z 20 do 17 mld PLN. Oznacza to, że Polacy przebywający od dłuższego czasu za granicą czują sie tam coraz lepiej i niechętnie myślą już o powrocie do kraju. Tak więc można śmiało powiedzieć, że Polacy coraz częściej przyczyniają się do rozwoju i wzbogacania się krajów w których przebywają, aniżeli do rozwoju Polski.

Można mieć tylko nadzieję, że kolejne rządy pozwolą na umocnienie się polskiej gospodarki, co pozwoli zwiększyć zatrudnienie i podnieść płacę w wielu branżach.