Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Praca w Szwecji się opłaca

Praca w Szwecji się opłaca

Skandynawia to coraz częstszy kierunek emigracji Polaków. Po wzmożonych wyjazdach do Norwegii teraz czas na Szwecję. To właśnie tutaj z miesiąca na miesiąc przybywa naszych rodaków. Co skłania nas do podróży zarobkowych na drugą stronę Bałtyku?

Szwecja, choć uważana za kraj bardzo drogi i wysoko opodatkowany, stała się w ostatnim czasie miejscem coraz częstszych emigracji Polaków. Wszystko to za sprawą coraz większej liczby ofert zatrudnienia, które mogą przynieść naszym rodakom wiele korzyści. Wynagrodzenie za pracę jest porównywalne do innych europejskich krajów, ale też można zyskać wiele świadczeń dodatkowych. To także jest istotne dla wielu Polaków, ponieważ są oni coraz bardziej świadomi tego jak wygląda praca za granicą i czego mogą się spodziewać w danym kraju.

Według najnowszych informacji, najchętniej przyjmowane do pracy są osoby w charakterze pomocy domowych. Szwedzi znani ze swojego zamiłowania do porządku i czystości często korzystają z usług firm lub osób oferującym pomoc utrzymaniu domu, mieszkania, ogrodu itp. Większe szanse na otrzymanie takiej pracy mają kobiety i to do nich częściej kierowane są oferty szwedzkich pracodawców. Dodatkowo chętnie zatrudniani są także pracownicy fizyczni. Producenci mebli i produktów stolarskich często zatrudniają Polaków. Uważają oni, że jesteśmy narodem sumiennym i pracowitym, a to jest dla nich istotne.

Czy Szwecja ma szansę być liderem zatrudnienia pracowników zagranicznych? Na chwilę obecną raczej nie, ponieważ jest to jeszcze zbyt rzadko wybierany przez Polaków kraj. Nie może on konkurować chociażby z Holandią czy Niemcami. Niemniej jednak, jeżeli wszystko będzie rozwijało się tak jak do tej pory, to kto wie być może za kilka lat to właśnie Skandynawia będzie liderem zatrudnienia?

Póki co nieźle w tej materii radzi sobie Norwegia, która także zatrudnia szwedzkich pracowników. Być może i Szwedzizechcą inwestować większe pieniądze w rozwój swoich przedsiębiorstw oraz w specjalistyczną kadrę pracowniczą?