Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaW poprzedniej części artykułu „Praca i warunki życia w Szwecji – mini poradnik dla Polaków – część 1” informowaliśmy o tym jak najłatwiej znaleźć pracę w Skandynawii i co jest niezbędne by normalnie funkcjonować i podejmować zatrudnienie. W tej części skupiamy się bardziej na samym zatrudnieniu i ofertach zatrudnienia, bo jak się okazuje – znalezienie pracy w Szwecji często bywa bardzo trudne. A zatem… zachęcamy do lektury.
Szwedzi coraz chętniej otwierają swoje przedsiębiorstwa na innych, zagranicznych pracowników. Jeszcze kilka lat było nie do pomyślenia, aby ktokolwiek zza granicy przyjeżdżał do Skandynawii i rozpoczynał tam swoją karierą zawodową. Na szczęście czasy się zmieniają i obecnie pracownicy z innych krajów są bardzo mile widziani w wielu przedsiębiorstwach.
Na rynku zatrudnienia u naszych sąsiadów zza Bałtyku przeważają oferty dla osób, które chcą pracować w branży budowlanej. Cieśla, murarz, tynkarz, elektryk, to tylko niektóre zawody, które można znaleźć w ofertach zatrudnienia. Oferty te bardzo szybko się zmieniają ze względu na duże zapotrzebowanie na pracowników i rotacje w działach zatrudnienia. Aby odpowiedzieć i mieć szansę na pracę trzeba naprawdę sporo czasu poświęcić na poszukiwania zatrudnienia.
Kiedy już uda się znaleźć tą wymarzoną pracę, wówczas dobrze jest szybko na nią odpowiedzieć. Czas ma dużo znaczenie, więc można by powiedzieć, że „kto pierwszy, ten lepszy”. Rozpoczynając zatrudnienie trzeba też pamiętać, że możemy ubiegać się o różne świadczenia z tego tytułu, jednym z nich jest zwrot podatku ze Szwecji. Może o niego wnioskować na podstawie przepracowanych w Skandynawii dni i złożenie odpowiedniego wniosku w urzędzie. Zachęcamy do zainteresowania się tym tematem.