Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaPodjęta decyzja. Od jutra zaczynam przygodę życia. Jak przygotować się do takiej wyprawy? O czym należy pamiętać i z jakim nastawieniem wyruszyć w drogę? Zebraliśmy opinie tych, którzy już podjęli się w swoim życiu nie raz przysłowiowych wyjazdów „na gapę”. Sprawdź, co jest ważne, aby podróż autostopem była bezpieczna i rzeczywiście atrakcyjna.
Do autostopowania trzeba mieć dobre zdrowie, duży zapał i jak najszybciej pokonać strach. Z pozytywnym nastawieniem o wiele łatwiej rozwiązać trudności, jakie mogą nas spotkać na drodze. Okazja czyni złodzieja, więc żeby jednak uchronić się od nieprzyjemności losu, musimy pamiętać o zabezpieczeniu rzeczy wartościowych, z jakimi udajemy się w drogę. Nie wsadzajmy plecaka do bagażnika żadnego samochodu, a w czasie zwiedzania różnych miejsc zostawmy go w bezpłatnych przechowalniach, np. w supermarkecie.
Czy warto zaryzykować i wyruszyć w drogę? Sprawdź tu: Pora na planowanie. Autostopem dookoła świata. – cz.1
Czasami autostopowiczom wydaje się, że podróż w dwójkę jest lepsza i pełna wrażeń. W praktyce bywa różnie, dlatego przed wyjazdem z innymi warto zweryfikować czy w danej grupie bezkonfliktowość i umiejętność radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami nie przenosi się na członków całej grupy. Strach ma wielkie oczy, więc warto sprawdzić, czy wśród nas nie ma kogoś, kto tylko pozornie wygląda na zaangażowanego w wyprawę, a nie jest przygotowany do radzenia sobie z trudnościami.
Jakie miejsca na mapie świata warto zobaczyć podróżując autostopem? Zajrzyj tutaj: Pora na planowanie. Autostopem dookoła świata. – cz.2
Podróżowanie autostopem może być przygodą życia, ale może również stać się kompletną klapą. Im lepiej przemyślimy naszą podróż, tym bardziej będziemy przygotowani na nieoczekiwane wydarzenia. I teraz nie pozostaje nam życzyć już nic innego, jak tylko szerokości!