Zadzwoń lub napisz
+48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl
lub
skorzystaj z formularzaTo, co poza wysokością zarobków przyciąga do Skandynawii to z pewnością wyjątkowy klimat, atrakcyjne warunki mieszkaniowe i wsparcie socjalne. Jednocześnie im więcej imigrantów pojawia się w Europie, tym częściej pojawiają się ograniczenia związane z polityką wsparcia społecznego. Jakie zmiany w tym zakresie planowane są w Norwegii?
Z uwagi na rosnącą ilość imigrantów w Europie, coraz więcej państw decyduje się ciąć świadczenia pomocowe skierowane do osób przyjeżdżających do pracy zarobkowej. Taką decyzję podjął również norweski rząd, który zapowiedział zaostrzenie polityki imigracyjnej, zwłaszcza w aspekcie jej dostępności dla obcokrajowców.
Wielu Polaków od kilku lat decyduje się na Skandynawię, żeby zarobić na utrzymanie siebie i rodziny. Po powrocie z kilkumiesięcznych wyjazdów są w stanie zapewnić bliskim wysoki komfort życia, a dzięki świadczeniom takim jak zwrot podatku z Norwegii, Szwecji czy Finlandii i innym korzyściom podatkowym mogą uzyskać dodatkowy zastrzyk do swojego budżetu. Jednocześnie umowa o pracę np. u norweskiego pracodawcy wiąże się z możliwością korzystania z dodatkowych świadczeń, jak np. zasiłek rodzinny, opiekuńczy, wsparcie w przypadku utraty zatrudnienia, choroby, norweskich ubezpieczeń czy jak już zostało wspomniane z możliwości wnioskowania o zwrot podatku z Norwegii.
Jednocześnie norweski centroprawicowy rząd w obawie o negatywne konsekwencje związane z coraz częstszym korzystaniem z systemu opieki społecznej w Norwegii zapowiada zaostrzenie wymagań związanych ze świadczeniami. Przede wszystkim część z nich będzie dostępnych tylko wtedy, kiedy uzyska się pozwolenie na pobyt stały. Ilu imigrantów przyjeżdża corocznie do krainy fiordów? O tym dowiesz się, czytając dalej tutaj: Pomoc dla imigrantów w Skandynawii – cz. 2.