Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Polacy podbijają Europę – czyli pierwsza połowa prac wakacyjnych za nami

Polacy podbijają Europę – czyli pierwsza połowa prac wakacyjnych za nami

Właśnie rozpoczynamy drugą połowę prac wakacyjnych. Wielu z nas ciągle zwleka z podjęciem decyzji o wyjeździe za granicę. To już ostatni dzwonek, jeżeli myślimy by chociaż na chwilę wyjechać z Polski w celach zarobkowych. Ilu naszych rodaków ma szansę uzyskać pracę za granicą?

Dane szacunkowe wskazują, że tegoroczne prace sezonowe dały zatrudnienie blisko 30 000 pracowników. Głównie mowa tutaj o pracy przy zbiorach lub w domach opieki. Bardziej zaawansowana kadra znajdzie zatrudnienie w sektorze technicznym i przemysłowym, choć w tym wypadku wymagana jest znajomość języka i przynajmniej kilkuletnie doświadczenie.

Tegoroczny sezon powoli wkracza w fazę końcową. Dla osób, które nie miały okazji podjąć zatrudnienia pozostało już tylko poczekać do przyszłego roku lub znaleźć pracę, która nie jest uwarunkowana sezonowo. A i na takie oferty pracy nie możemy narzekać. Rąk do pracy jest wiele, ale i ofert zatrudnienia przybywa. Europa Zachodnia wydaje się wkraczać w fazę rozkwitu. Przekonał się o tym Pan Wacław, który na początku czerwca wyjechał do Niemiec, aby podjąć pracę jako elektryk w jednej z tamtejszych firm. Jak sam przyznaje „początkowo było mi trudno odnaleźć się w nowym otoczeniu, ale z każdym dniem nabierałem odwagi i pewności siebie i dzisiaj po 2 miesiącach mogę powiedzieć, że nie żałuję, że dałem się namówić na wyjazd za granicę.”

Osób takich jak Pan Wacław jest o wiele więcej. Rozsiani po całej Europie podejmują się prac niemal w każdych warunkach. To właśnie dzięki temu, że daliśmy się poznać pracodawcom jako osoby zaangażowane w prace, pewne, zmotywowane i odpowiedzialne mamy możliwość podejmowania pracy w większości europejskich krajów. Jak podaje raport zatrudnienia za miesiąc lipiec, liczba osób wyjeżdżających do pracy wzrosła w stosunku do lipca 2012 o blisko 3%.

Czy ktoś z Was wybiera się jeszcze w tym roku do pracy sezonowej? Gdzie najchętniej byście wyjechali do pracy?