Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Polacy docenieni w Niemczech

Polacy docenieni w Niemczech

Polscy inżynierowie to marka światowa. Przez lata budowana starannie i pielęgnowana, po to by Polakom za granicą żyło się lepiej. Co roku podsumowywane są także osiągnięcia pracowników, którzy podejmują pracę za granicą. Możemy z dumą napisać, że Polacy w Niemczech nie mają sobie równych. Dlaczego? Co takiego zrobili Polacy na co dzień pracujący w Niemczech? Czy pracując za granicą możemy stać się o zwrot podatku z Niemiec? Co sprawia, że ludzie coraz chętniej podejmują pracę za granicą?

Niemieccy pracodawcy coraz chętniej podejmują współprace z polskimi inżynierami. Branża budownicza, informatyczna czy transportowa – w każdej znaleźć można Polaków, którzy nadzorują pracą większej grupy, są kierownikami a czasem nawet zajmują kierownicze stanowiska. Okazuje się bowiem, że kompetencje polskich pracowników są bardzo wysokie, a poparte wieloletnim doświadczeniem są cennym wkładem w działalność firmy. Warte podkreślenia jest też to, że na początku kariery większość polskich inżynierów to byli zwykli, podrzędni pracownicy, którzy wspinali się po szczeblach kariery. Też wyjeżdżali oni na kontrakty, do prac sezonowych, ubiegali się o niemieckie zasiłki, o zwrot podatku z Niemiec i tak naprawdę parę lat zajęło im dojście do miejsca, w którym są obecnie.

Wiele firm statystycznych i analitycznych prowadzi badania na temat rozwoju gospodarczego w Niemczech. Z wielu raportów, które podawane są do publicznej wiadomości wynika, że Polacy mają swój udział w tym rozwoju. Nic więc dziwnego, że niemieccy pracodawcy tak chętnie podejmują współpracę z polskimi pracownikami.

I chociaż obecna sytuacja na rynku pracy w Niemczech trochę się zmieniła, to jednak warto zauważyć, ze Polacy nie przestali emigrować właśnie do RFN. Za wysokimi zarobkami przemawia jeszcze bardzo dobrze rozwinięty system świadczeń socjalnych i bliskość od Polski – co w przypadku długiej rozłąki z rodziną jest bardzo ważnym elementem. Dodatkowo w Polsce działają specjalne firmy, które pomagają podczas zatrudnienia w Niemczech, pomagają w załatwianiu różnych urzędowych spraw, czy też zajmują się wszystkimi dokumentami, które pozwalają ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec.

Warto podejmować pracę w Niemczech. Ofert jest bardzo dużo i na pewno coś dla siebie można znaleźć.