Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Podatek najlepszy na kryzys

Podatek najlepszy na kryzys

Nie od dziś znany jest mechanizm rządowy obrazujący najlepszy sposób na zmniejszenie zadłużenia swojego kraju. Jednakże każda podwyżka podatków lub każde wprowadzenie nowego podatku w czasach, gdy na świecie szaleje kryzys jest bardzo kontrowersyjne. Tak właśnie jest w Niemczech.

Pomysł niemieckiego rządu na ratowanie swojej gospodarki wprowadzeniem nowego podatku, okazał się do tego stopnia kontrowersyjnym, że został on poddany zbadaniu, czy jest zgodny z niemiecką konstytucją. Chodzi bowiem o podatek, z którym wielu liberałów nie chce się zgodzić, gdyż uderzyłby po kieszeni również samych polityków zasiadających w niemieckim rządzie.

Badanie przez związek prawników, czy podatek od najbogatszych obywateli jest zgodny z niemiecką konstytucją potwierdziło, że jego wprowadzenie w życie nie jest niezgodne z prawem funkcjonującym w Niemczech. Nałożenie dodatkowego podatku od darowizn to najnowszy pomysł rządu na walkę z kryzysem finansowym, który odczuwa również stosunkowo silna niemiecka gospodarka.

Największe kontrowersje wzbudza nie tyle sam podatek, co jego wprowadzenie w obecnej trudnej sytuacji gospodarczej innych państw Europy. Z jednej strony wielu polityków uznaje za uczciwe wprowadzenie podatku do tej grupy społecznej, ponieważ możliwe do odzyskania wpływy finansowe będą mogły zabezpieczyć Niemcy przed ewentualną zapaścią systemu bankowego oraz bieżąco redukcją zadłużenia kraju. Z kolei przeciwnicy nakładania nowego podatku uzasadniają swoją tezę faktem, że kolejny podatek oznaczać będzie dla Niemiec spadek inwestycji i zahamowanie rozwoju gospodarczego.

Potwierdzenie przez prawników, że podatek od darowizn dla najbogatszych jest zgodny z konstytucją, w najbliższym czasie może więc spowodować wprowadzenie w Niemczech nowego podatku.