Zadzwoń lub napisz

+48 32 297 39 04 +48 602 370 506 +48 510 222 266 +48 500 221 797 info@zwrotpodatkow.pl

lub

skorzystaj z formularza

Planowanie cięć i podwyżek

Planowanie cięć i podwyżek

Z końcem roku kalendarzowego, rząd Wielkiej Brytanii rozpoczyna pracę nad projektem nowego budżetu, który zacznie obowiązywać od kwietnia 2013. Projekt budżetu niestety nie przypadł do gustu samym Brytyjczykom.

Nowy rząd w Wielkiej Brytanii oznacza dla Brytyjczyków nową falę krytyki. Inaczej nie można nazwać stanowiska obywateli UK do zmian proponowanych przez rządzących. Plan oddłużenia Wielkiej Brytanii zakłada bowiem nie tylko podwyżki podatków dla najlepiej zarabiających w UK, ale również ograniczenia w udzielaniu świadczeń socjalnych dla najbiedniejszych. Pomysł ten ma po równo objąć wszystkich mieszkańców Wielkiej Brytanii, aby każdy mógł przyczynić się do zmniejszenia długu kraju.

Brytyjski rząd planuje tym sposobem w ciągu dwóch lat zmniejszyć deficyt budżetowy o jedną czwartą. Z tego powodu w nowym budżecie zawęzi kryteria przyznawania zapomóg oraz świadczeń socjalnych już od początku nowego roku podatkowego. Pierwotnie, pomysł cięć świadczeń socjalnych miał wystarczyć dla poprawy wizerunku brytyjskiego budżetu. Liberałowie zasugerowali jednak premierowi, że nie pozwolą na cięcia po kieszeniach najbiedniejszych podatników, jeżeli Osborne nie ukróci również środków z kieszeni najbogatszych. Stąd w projekcie budżetu Osborne zamieścił również ograniczenie możliwości stosowania ulg podatkowych przez najbogatsze osoby w kraju, jak i podwyżkę podatku od nieruchomości w UK (tzw. opłata stemplowa). Zwiększona opłata stemplowa ma dotyczyć nabycia drogich nieruchomości, których cena rynkowa przekracza 2 miliony funtów.